Vitaj

 

 

Čaveees,

ako prvé, VITAJ v mojom svete!:)

Volám sa Noemi a pochádzam zo západného Slovenska. Nápad založiť si  “denník“ vznikol ešte v roku 2013, kedy som prvý krát preletela Atlantik a skúsila život Američanov.  V USA som strávila jeden rok ako stredoškolský výmenný študent. Myslím, že to bol ten odrazový mostík, odkedy milujem cestovanie a všetko okolo toho.

Keď som sa z USA vrátila, začala som dobrovoľníčiť v neziskovej organizácii, cez ktorú som v USA študovala. Páčil sa mi nápad, že skúsenosti, ktoré som získala v Amerike odovzdám ďalším študentom ktorí sa chystajú na svoj program do zahraničia. Taktiež je super, že môžem spoznávať svet aj z domu, pretože aj na Slovensko každoročne prichádzajú študenti zo zahraničia.
Vďaka dobrovoľníčeniu som mala možnosť vycestovať na rôzne projekty a získať skúsenosti a pohľady na určité svetové problémy z inej perspektívy.

Keďže rada cestujem, čo by to bolo za leto bez dobrodružstiev?  Tretí rok pracujem ako animátorka a delegátka. Prvý rok som bola tu na Slovensku ako “ fitness animátor“ a posledné dve letné sezóny som strávila v Turecku.

Momentálne som študentkou na vysokej škole v Bratislave. Medzi strednou školou a vysokou som si dala „gap year“, čo v preklade znamená rok voľna. Ťahalo ma to za niečím “ fun“, tak prišiel nápad vyskúšať prácu au-pairky v zahraničí. Vďaka tomu som mohla stráviť aj pár mesiacov v  Barcelone.

Cestovanie milujem hlavne preto, že spoznáš neskutočne veľa ľudí z rôznych kútov sveta. Dá ti to iný pohľad na svet, uvedomíš si aký je pestrý, vidíš ako ľudia žijú v iných krajinách, a veci si začneš vážiť tak o trošku viac a uvedomíš si, že nie všetko je pre každého samozrejmosťou.

Prajem krásny zvyšok dňa, have fun. 🙂

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s