Welcome / Vitaj

Hey amigos,

You are about to roll into Noemi’s little life around the world. Welcome! :).

I love travelling, exploring, walking around and getting lost in foreign cities ( I mean you can never really get lost, in the worst case just call a cab), making strangers to friends (and hanging around with locals, of course..), hiking, getting involved in challenges, zip-lining, doing sports and flying around – sometimes airports are fun too, especially if you meet some awesome people. Now, give me a high five, I am Noemi from Slovakia (from the ❤ of Europe).

I decided to create this website because of my desperate love towards travelling. Travelling has been a part of my life basically since my childhood – family vacations and sports competitions. Later on, when I turned 16, heck yeaaah, guess who flew across the Atlantic and was about to try out American life? A confused but overexcited teenager from Slovakia.

Anyway,  I have beeen doing sports since my childhood. As a kid, I started to play pingpong but after several years, the passion for this sport was decreasing, so changing sports school to a bilingual business academy seemed like a pretty cool idea ( The billingual part was fun, after all I can not imagine myself working in an office.) After finishing high school, well guess what, there comes college. After two months I decided to leave it behind and travel around a bit. Until today I am pretty sure it was one of my best ideas so far. None of the schools will give you what travelling does. Eventually, I decided to study on college again – on a different one.

So far so good, during the past five years I got to live in four totally different countries and got to experience the life in the USA, Turkey and Spain. I am still not 100% sure what do I want to do in my life (actually I am not sure at all). Living with strangers and working with people from across the globe made me realize a tons of things, and one of them is the luckiness of always being able to return home, to my room, bed and shower, because not everyone has this chance.

Right now I live in Bratislava, which is the capital of Slovakia, where I study at the university (which I enjoy so far). In my free time I like to spend time with people from the organization where I volunteer, go on hikes, hang out with friends, watch sports, read books, go for runs and book flight tickets 🛫.

Thats all for now, and see you at the airport!

Have a  PERFECT day!

Noemi

**********************************************************************

Čavkooo kamoši,

Stojíš pred vstupom do môjho malého života okolo sveta. Vitaj! 🙂.

Milujem cestovať, objavovať, iba tak sa prechádzať a stratiť sa v kútoch sveta (vlastne nikdy sa úplne nestratíš, a ak predsa tak najhoršie čo sa môže stať, že si zavoláš taxík), spoznávať a skamošiť sa s cudzincami, turistiku, zapájať za do zaujímavých projektov a výziev, športovať, lietať po svete – niekedy sú aj letiská zaujímavé, hlavne ak tam stretneš mega super ľudí. Volám sa Noemi, pochádzam zo Slovenska a posielam ti obrovský high five. 

Stránka vznikla kvôli mojej slabosti voči cestovaniu. Cestovanie je súčasťou môjho života v podstate od detstva – rodinné dovolenky a cestovane vďaka športu. Neskôr, po 16. narodkách som preletela Atlantik a skúsila život pravých Američanov. Závislosť sa vybudovala rýchlejšie než som sa stihla spamätať a letiskový život je jednoducho bomba. 

Od malička mám silný vzťah k športu. S pingpongom som začala ešte ako dieťa, ktoré muselo stáť na stoličke aby dosiahlo stôl. Po rokoch sa ale vášeň strácala a prišiel čas tento šport zabaliť. Športový gympel vystriedala dvojjazyčná obchodka (tá dvojjazyčnosť tuším vyhrávala, reálne si neviem predstaviť pracovať v kancli). Prišla vysoká, no hneď na začiatku som si uvedomila, že odbor, ktorý som si vybrala nie je nič pre mňa. Po dvoch mesiacoch teda vysoká škola pre mňa skončila. To, že som štúdium ukončila neľutujem do dnes a stále si myslím, že to bolo jedno z najrozumnejších rozhodnutí. Žiadna škola ťa nenaučí to, čo ťa naučí cetovanie. 

Doteraz som mala možnosť žit v štyroch rôznych krajinách a vyskúšala si život v USA, Turecku  a v Španielsku, a stále som si neni na sto percent istá, čo v živote chcem robiť (vlastne absolutne netuším). Život s cudzincami pod jednou strechou a spolupráca s ľudmi z celého sveta ma donútilo si uvedomiť, aký som šťastko, že sa vždy môžem vrátiť domov, do vlastnej postele a sprchy, pretože nie každý má to šťastie. 

Momentálne žijem v Bratislave, kde študujem na univerzite (zaklopem si, no zatiaľ ma to baví). Vo svojom voľnom čase rada trávim čas v organizácii kde dobrovoľníčim, čítam knihy, som s kamošmi, pozerám športy, behám a športujem a kupujem letenky 🛫.

To je nateraz všetko, vidíme sa na letisku.

Prajem Ti KRÁSNY deň!

Noemi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s