Welcome / Vitaj

Hey amigos,

You are about to roll into my personal website, and I am delighted to welcome you here :).

If you love adrenaline, travelling, exploring, having fun, laughing, getting lost, zip-lining in rainforrests, dancing, diving in oceans, living healthy, making strangers to friends, getting involved in challenges, collecting memories and doing sports – give me a high five, it´s nice to meet you, I am Noemi and I come from the heart of Europe – Slovakia.

I decided to create this website because of my desperate love towards travelling and you will probabably (from time to time) find some random articles about stuff, which make me happy or I thought are worth sharing. Travelling has been a part of my life since my childhood, and as soon as I turned 16, heck yeah, I flew across the Atlantic Ocean and was about to create an exciting, new life on the other half of the globe. I became an exchange student. A confused but overexcited teenager, who was not realizing what she was even doing, made it to the USA.  Since that moment, the addiction of hitting the roads has became a huge part of me.

To avoid talking to much, maybe I should let you know some basic “fun-stuff” about my life. I have beeen doing sports since my childhood. As a kid, I started to play pingpong but after several years, the passion for this sport was constantly decreasing and it didn’t make sense to keep doing something by force.  So  changing a sports school to a business academy seemed like a pretty cool idea. After finishing the high school, well guess what, there comes college. I applied to one of them, and tried it out, but the feeling of being on the wrong path and not belonging there was haunting me, so after five months I just quit and decided to travel around. And you know what? I still think I made the right decision, because you should never get stuck somewhere with a feeling of not belonging there. So here I am on the airplane writing this post while travelling back to the USA.  Although, I am still planning to start a new college in September and I am actuallly excited about it. (Hopefully, this time it’s gonna work out.)

So far so good, during the last five years I have lived in four totally different countries and got to experience the life in the USA, Turkey and Spain, and I am still not 100% sure what do I want to do in my life. Instead of freaking out about this fact, I am still quite chilled about the situation. Honestly, I feel like I am learning much more while travelling, not only about the world, but about my home country as well. Getting the chance of studying and being invitied to different schools while on roads, living with strangers (and trusting them), tasting crazy meals and working with people from across the globe made me realize a tons of things, and one of them is the luckiness of always being able to return home, to my house, room, bed and shower, because not everyone has this chance.

Doing what you love, managing your life and crossing your borders are the most fun things. Whatever it is for you, just keep in mind, that your life will be what you will create it. Live the moment, be happy and smile 🙂

Have a  PERFECT day!

Noemi

**********************************************************************

Čavkooo kamoši,

Stojíš pred vstupom do môjho osobného blogu (alebo aj života), a som happy jak dva grepy, že ťa tu môžem privítať. 🙂

Ak miluješ adrenalín, cestovanie, objavovanie, zábavu, potápanie sa, rád sa strácaš v neznámych mestách a spoznávaš cudzincov,  snažíš sa viesť plnohodnotný a zdravý životný štýl, zapájaš sa do zaujímavých projektov, zbieraš spomienky a miluješ športy – daj mi High Five, rada Ťa spoznávam, volám sa Noemi a pochádzam zo Slovenska.

Stránka vznikla kvôli mojej slabosti voči cestovaniu a z času na čas tu pravdepodobne nájdeš aj príspevky rôzneho druhu o veciach, ktoré ma napĺňajú, alebo sa s nimi jednoducho chcem podeliť. Cestovanie bolo odmalička súčasťou môjho života a hneď po šestnástich narodkách som preletela Atlantický oceán, no a na rok sa zo mňa stal výmenný študent v USA. Závislosť sa vybudovala rýchlejšie než som to čakala a letiskový život je jednoducho super.

Prejdime ale k veci, a pravdepodobne by som Vám mala aspoň trochu priblížiť môj doterajší život. Od malička milujem športy a keď bola Noemi malá, začala hrať pingpong. Po niekoľkých rokoch sa ale vášeň strácala a prišiel čas tento šport zabaliť. Športový gympel vystriedala obchodka a po strednej mala prísť vysoká. Prihláška podaná, list o prijatí v rukách, no ešte hneď na začiatku som si uvedomila, že odbor, ktorý som si vybrala nie je nič pre mňa. Týmto momentom vysoká škola pre mňa skončila. Odpoveď na “Čo teraz?” bola jasná. Úprimne, fakt, že som štúdium ukončila neľutujem do dnes a stále si myslím, že to bolo jedno z najrozumnejších rozhodnutí. Teraz si sedím na lietadle ktoré smeruje do USA, a po troch rokoch konečne znova uvidím kamošov, učiteľov a hosťovskú rodinu. To, že som na rok nechala školu neznamená, že na výšku ísť nechcem. Stále si myslím, že mať vysokú školu je super a dôležité, a v septembri začnem do školy chodiť znova i ja.

Doteraz som mala možnosť žit v štyroch rôznych krajinách a vyskúšala si život v USA, Turecku  a v Španielsku, a stále som si neni istá, čo v živote chcem robiť. Namiesto toho že by som  nad týmto faktom stresovala, si užívam cestovanie a niekedy sa mi až nechce veriť, že život ktorý mám sa mi iba nesníva (zaklopem si teraz). Dúfam, že každý jeden z vás čo ste sa dočítali až sem, ste so svojím životom happy a robíte to, čo vás baví. A keď nie, tak je čas na zmenu. Možnosť štúdia v zahraničí a po vystriedaní niekoľkých škôl tu na Slovensku (alebo aj v zahraničí), nasťahovanie sa k cudzincom (a dôverovanie im), ochutnanie (pre mňa) divných jedál a spolupráca s ľudmi z rôznych kútov sveta ma donútila si uvedomiť, aký som šťastko, že sa vždy môžem vrátiť domov, do domu kde som vyrastala, do svojej zeleno-žltej izby plnej fotiek, postele a sprchy, pretože nie každý má to šťastie.

Rob to, čo ťa napĺňa a prekroč vlastné hranice, a najzábavnejšie časti tvojho života sa začnú plniť. Nech je to už hocičo, pamätaj si – život budeš mať taký, aký si ho vytvoríš. No a nakoniec, usmievaj sa (veľa veľa veľaa) a maj sa rád. 🙂

Prajem Ti KRÁSNY deň!

Noemi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s