Vitaj

Vitaj u mňa,

Volám sa Noemi a pochádzam zo západného Slovenska.  “Denník“ som si založila ešte v roku 2013, kedy som v šestnástich rokoch skúsila život Američanov. V USA som strávila rok ako výmenný študent na strednej škole.

Keď som sa z USA vrátila, začala som dobrovoľníčiť v neziskovej organizácii, cez ktorú som v USA študovala. Páčil sa mi nápad, že skúsenosti, ktoré som získala v Amerike odovzdám ďalším študentom ktorí sa chystajú na svoj program do zahraničia. Taktiež je super, že môžem spoznávať svet aj z domu, pretože aj na Slovensko každoročne prichádzajú študenti zo zahraničia.
Vďaka dobrovoľníčeniu som mala možnosť vycestovať na rôzne projekty a získať skúsenosti a pohľady na určité svetové problémy z inej perspektívy.

Keďže milujem cestovať a spoznávať, posledné dve letné sezóny som strávila v Turecku ako animátorka a delegátka. Tento rok sa pre zmenu vidíme z Grécka, zo Zakynthosu.

Momentálne som študentkou na vysokej škole v Bratislave. Medzi strednou školou a vysokou som si dala  rok voľna. Prišiel nápad vyskúšať prácu au-pairky v zahraničí. Vďaka tomu som mohla stráviť aj pár mesiacov v  Barcelone.

Rada spoznávam ľudí z rôznych kútov sveta. Dáva mi to iný pohľad na svet, uvedomila som si aký je pestrý, mám možnosť vidieť ako ľudia žijú v iných krajinách, a veci som si začal vážiť o trochu viac a uvedomila som si, že nie všetko je pre každého samozrejmosťou.

Dúfam, že máte všetci možnosť robiť to čo vás baví. Ak ešte nie, tak držím palce.

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s