November na Čiernej Hore

V Montenegru sme boli ešte v novembri a počasie je celkom v pohode, dokonca ani more nie je až tak studené.
Letí sa väčšinou do Podgorice, čo je zároveň aj hlavné mesto. Ak sa niekto chystáte na Čiernu Horu mimo sezóny a idete hlavne za zábavou, možno je fajn nápad zostať v Podgorici aspoň na 1-2 noci. Prímorské mestečká sú mimo sezóny tiché, ale na druhej strane veľmi autentické. Uvidíte tam hlavne bežný život domácich a rybárov. My sme v Podgorici neprespali, šli sme rovno do mestečka Budva, ktoré je jedno z najznámejších letovísk. Je to malé mestečko pri mori plné histórie a legiend. Cez leto to (ževraj) šialene žije.
Najviac úplne sa mi ľúbila príroda, nikdy som nevedela, či sa mám najprv pozerať na hory ktoré prerezávali oblaky, alebo na ten neskutočný výhľad z hôr na more.
Všade po stromoch viseli kivi, mandarínky a citróny (dosť pecka, nikdy som ešte nevidela ako rastie kivi a nikdy som ho nejedla priamo zo stromu :D). Celkovo sme tu boli týždeň, takže sme mali dosť času si prejsť okolité dedinky a mestečká, ktoré sú dosť poprepájané cestičkami a tunelmi popri pláži. Pochodili sme zopár “top” atrakcií a “must see” miestečka (mali sme výhodu, pretože tam teraz neboli turisti a takto sme sa vyhli čakaniam v radoch :D)
pmjqe1930img_7196img_7244img_7564img_7357img_e7603img_e7643img_7717

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s