Štrnásť hodín na Malorke

V sobotu sme si s rodinou spravili jednodňový výlet na ostrov Malorka. Každému to prišlo vtipné, že ideme na deň na Malorku, sama som bola zvedavá ako to dopadne a či sa oplatí si spraviť jednodňový výletík. Prileteli sme v sobotu ráno o siedmej a naspäť sme mali let o desiatej večer.

img_2237

Čo stihnúť za 14 hodín na Malorke

Pobehať sa toho dá pomerne dosť. Hneď na letisku je niekoľko auto – požičovní (odporúča sa si auto objednať dopredu cez internet), na čo si treba dávať pozor ale, že je vo väčšine prípadov potrebné mať KREDITNÚ KARTU (debetná nestačí).
Z letiska sa do Palmy dá dostať buď taxíkom alebo autobusom (číslo 1), ktorý stojí v blízkosti príletovej haly a je to 12 kilometrov do mesta (ak chcete pobehať najprv pamiatky, vystúpite na Plaça d’Espanya alebo môžte busom pokračovať až do prístavu – čo je posledná zastávka).
My sme si požičali bicykle (na celý deň zoženiete za 10 eur), pretože sme neplánovali ísť na druhý koniec ostrova. Bicykle sme si požičali z informačného centra (nie tie mestské, ktoré fungujú na kód a turistickú kartu).
Pobehali sme hlavné mesto Palma a sme sa aj okúpali. Palma je historické centrum, najznámejšia pamiatka je Katedrála Palma. Super atmošku má aj prístav. Na nákupné možnosti, suveníry, oblečko, kaviarne, reštaurácie pozrite uličky Paseo Mallorca alebo Paseo Maritimo.
V blízkosti Palmy je viacero pláží, najbližšia je asi 10 minút bicyklom. Najkrajšia pláž, ktorú v blízkosti Palmy nájdete je Cala Mayor (je to verejná pláž). Tiež sa tam dá ísť bicyklom (časť trasy vedie popri prístave), trvá to asi pol hodinku z centra mesta. Čo je na bicykloch super, nepotrebujete hľadať parkovanie. Inak, po celej Palme, aj mimo mesta majú cyklistické trasy, priamo pri pláži. Je to super vec a hlavne zážitok, pretože sa viete bicyklovať desiatky kilometrov priamo pri pláži (no a z čoho sme boli prekvapení, absolútne nebolo veterno, čo je pre ostrov dosť netypické).

A ešte k cenám … Ak chcete ísť z letiska do mesta autobusom (linka č. 1), jednosmerný lístok stojí 5 eur, spiatočný osem. Z hlavného mesta Palma na letisko za taxík zaplatíte do 20 eur (v opačnom prípade letisko – Palma to je viac, pretože sa na letisku účtuje nástupná taxa – tak ako všade).

Malá info:
Ak by si sa rozhodol ísť na takýto jednodňový výlet, tak pre infošku, letenky sme kupovali cez leteckú spoločnosť Lauda (fakt za pár eur spiatočne). Lieta z Viedne a zatiaľ operujú tri lety každý deň z Viedne na Mallorku a naspäť. 🙂 No a celá rodina isto odporúčame, je to pecka! Nemusíš hľadať ubytko, baliť sa. Zoberieš si malý batoh, plavky a ideš :).

 

img_2199
Takto super a jednoducho majú na Malorke vyriešenú bicyklovú dopravu. Priamo pri pláži.

 

img_2151
Pláž Cala Mayor

 

img_2191
Prístav v Palme
img_2226
And pampaam, známa Katedrála Palma, ktorú si už isto videl na fotkách 🙂 A na živo je neskutočná

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s