Dubai – mesto postavené na púšti

Dubai je mesto, kde by bolo čo pozerať niečo nového každý rok. V meste, ktoré je postavené na púšti, je možné takmer všetko. Nájdeš tam najvyššiu budovu aj nákupné centrum sveta. V nákupnom centre nájdeš aj vodopády, kostry dinosaurov, gigantické akvárium so žralokmi alebo si môžeš aj zalyžovať priamo vo vnútri na reálnom snehu. Známy je aj umelo vytvorený ostrov v tvare palmy (na ktorom je postavený aj svetoznámy hotel Atlantis), alebo sa môžeš vybrať aj na pláž či púšť, kde si zajazdíš na ťavách alebo jeep-och, vyskúšaš si sandboarding a prežiješ arabský večer s hudbou a neskutočným jedlom.

Nie je to iba o luxuse

Keď sa povie Dubai, všetci si predstavíme bohaté, luxusne vybudované mesto s mrakodrapmi a so zlatom. Ako v každom meste, aj tu sú však chudobné štvrte. Rozprávali sme sa zo pár “pocestnými” . Je tam neskutočne veľa Bangladéšanov, Pakistancov a Indov. Zlákala ich “super” práca, avšak v momente ako vycestovali, zobrali im doklady a pracujú za smiešnu sumu. Viacerí povedali, že ich jediným snom je si zarobiť na letenku domov.

dubaj.jpg
Väčšina Bangladéšanov, Indov a Pakistancov býva v nie tých najlepších podmienkach

Multi-kulti mesto

Iba veľmi malé percento obyvateľstva v Dubaji sú originál z tohoto mesta. Väčšina sú prisťahovalci a aj keď je arabčina oficiálnym jazykom, skoro všade sa používa angličtina (alebo bilingválne). Nie je šanca sa stratiť, všetko je vypísané a vyhlásene aj v angličtine.

Dubaj a polícia …

Dubajská polícia jazdí na autách ako Ferrari, Bentley a Lamborghini. Okrem toho, takýchto áut tam je kopa, po týždni si ich človek už ani nevšíma :D.
Čo sa ešte polícii týka. Pred vycestovaním si určite treba zistiť, či náhodou neprebieha Ramadán. Je to mesiac, kedy moslimovia od východu po západ slnka nejedia, nefajčia, nepijú, a v podstate sa zdržujú všetkého. Ak vás polícia uvidí na verejnosti jesť či piť (aj vodu), môžu vzniknúť nepríjemnosti.

No a nakoniec, Dubai je mesto, ktoré treba určite zažiť. Pláže, púšť, nákupy aj lyžovanie 🙂

dubaj 2

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s