New Providence – Nassau

Druhý z ostrovov bol ostrov New Providence, kde sa nachádza aj hlavné mesto Nassau. Je tu o dosť väčší život ako na predchádzajúcom ostrove – Grand Bahamas. Kým Grand Bahamas je väčšinou iba o kúpaní, tu to je viac o nákupoch, reštauráciách a hudby. Na ostrove New Providence sa nachádza jeden z “Atlantis The Palm” hotelov – čo je celkom lákadlo pre mnoho turistov. Nájsť sa ho dá iba na Bahamách a v Dubaji.

V Nassau sú skoro všetky budovy namaľované v pastelových farbách – buď do ružova alebo modra. Je tu zopár historických pamiatok, galérií, múzeí, knižníc.
Na Bahamách momentálne oslavovali príchod jari (aj ja by som chcela oslavovať “príchod jari” v 25°C), takže boli ulice vyzdobené, chystali sa na Veľkú noc, všade vlajočky, plagáty s dátumom osláv a farebné vajíčka.

So sestru sme navštívili i dve školy. Jedna bola ďalej od centra, v mestskej časti, kde turistom neodporúčali moc ísť. Ešte pred tým, ako sme v  Nassau vystúpili, nám bolo povedané, že tu je vysoká kriminalita, a nikomu neodporúčajú chodiť iba tak po meste – hlavne po častiach, ktoré do centra nepatria.  Nie je to však také hrozné. Práve to sa mi na tom páčilo, okrem nás tam turisti neboli a aj malé deti v škole vyzerali byť dosť prekvapené a šťastné z dvoch belošiek (a ešte jedna z toho blond). Niektoré školy sú otvorené, s výhľadom na oceán, majú povinné plávanie, triedy bez okien a dverí medzi palmami (niekedy).

img_0449.jpg

img_0428.jpg

img_0433.jpg

img_0475.jpg

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s