Zo života au-pair: Voľné dni

Dva mesiace nie sú veľmi dlhá doba na to, aby som si našla super kamarátov. Preto som to ani nechcela riešiť tým spôsobom, že si nájdem jednu – dve kamošky, a budem s nimi vkuse. Chcela som spoznať veľa nových ľudí.

Hneď od začiatku som sa popridávala do všelijakých skupín (hlavne na Facebooku). Keď sa sťahujete do veľkých miest, vždy sa nájdu skupiny a udalosti, ktoré sú vytvorené presne na to, aby si sa mohol spoznať s novými ľudmi. Raz som teda chodila von s au-pairkami, inokedy s výmennými študentmi, niekedy aj zo študentmi vysokých škôl. Stretnutia sa väčšinou konali v parkoch alebo na pláži.

Piatky som strávila skoro stále v Barcelone, alebo v meste Terrassa (ktorá je od Barcelony vzdialená 20 minút vlakom). V piatky všetci väčšinou pracovali (pretože väčšinou au-pairky majú voľno sobotu a v nedeľu), tak som bola viac – menej s vysokoškolákmi, alebo sama (som veľmi rada medzi ľudmi, ale nevadí mi aj keď som sama, našťastie). V Barcelone sa ale vždy dejú nejaké “fun eventy” a stále je možnosť kde ísť. Či už hrať volejbal na pláži, alebo cvičiť jogu v parku ostatnými). V Barcelone je super to, že aj keď si v meste sama, v podstate sa stále s niekým zoznámiš. Je tam kopa turistov, a aj domáci Španieli sú veľmi otvorení.

Skoro každý víkend som jeden deň strávila s rodinou. Rodina mi chcela poukazovať Španielsko, stále sme sa dohodli na zaujímavých miestach, čo by som chcela navštíviť. Samozrejme u nás to fungovalo takto, pretože som to tak chcela. Keby nechcem, ani jeden svoj deň voľna s rodinou tráviť nemusím, ale pre mňa boli naozaj kamaráti.

Ďalšou super vecou bola “Whatsapp skupina pre au-pairky”, kde sme sa veľmi rýchlo a jednoducho vedeli dohodnúť či už na výlete alebo na stretku. V skupine nás bolo vyše 100, takže to bola naozaj super vec ako spoznať ľudí z rôznych krajín :).

Vždy je všade čo robiť. Hlavná vec je sa nehanbiť ísť niekam sama :).
P.S.: Ak máte nejaké typy, triky alebo nápady, budem rada ak sa s nimi so mnou v komentároch podelíte a tak pomôžeš mne aj ostatným :).

cover-bar.jpg

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s