Bežný deň au-pair

Hola Holaa,

možno tiež rozmýšľaš nad prácou au-pairky (predsa prichádza obdobie, kedy maturanti odovzdávajú prihlášky na výšku, a možno ešte nevieš kam, alebo rozmýšľaš nad
gap-year – om, alebo by si au-pairku chcela robiť v budúcnosti a možno ťa len zaujíma, ako bežný deň v tejto “práci” vyzerá.

Ako prvé by som asi chcela povedať, že veľmi, ale veľmi závisí na tom, akú rodinu vychytáš. Ja som mala nejakým zázrakom neskutočne super rodinu, ktorá ma tam chcela na to, aby sa niekto s deťmi rozprával po anglicky, chceli sa naučiť niečo o Slovensku, ukázať mne Katalánsku kultúru a jedlá, zvyky, prírodu. Bol to taký “exchange”.

Pracovala som 3,5 dňa týždenne a ďalšiu polku som mala pre seba. Pondelky som mala do obeda voľno, na obed vyzdvihla deti, najedli sme sa doma, zobrala ich naspäť do školy a tým pre mňa pondelok skončil. Utorok, stredu a štvrtok som deti ráno zobudila (mala som dve dievčatá – 6 a 7 ročné, boli neskutočne super vychované, ráno hneď vyliezli z postele, nachystali sa  – podotýkam, nikdy pri ničom nepotrebovali žiadnu pomoc! Naraňajkovali sme sa spolu a zobrala som ich do školy. Školu mali v jednej dedinke, autom asi 15 minút od nášho domu. Po tom som sa vrátila naspäť domov a do obeda som mala voľný čas. Na obed som ich zas vyzdvihla, naobedovali sme sa doma, zobrala ich naspäť na hodinu.  Po obede mali školu iba 90 minút, a zbytočne sa mi nechcelo chodiť hore-dole autom, takže som vždy zostávala v dedine kde bola škola.  Vtedy som to využila a chodievala som behať, pretože príroda v celom Katalánsku je neskutočne nádherná. Keď im skončila škola, niekedy sme zostávali na detskom ihrisku (mali tam totižto aj kamošky zo školy). Okolo piatej poobede sme sa dostali domov, a dievčatá sa už pohrali a robili si úlohy. Sem tam sme vynechali detské ihrisko a po škole sme šli na prechádzku, na kolobežky, korčule alebo bicykle.

Každý deň jeden z rodičov bol doma (viem, že by to veľa ľudom vadilo, ale ja som ich brala naozaj ako kamarátov – ešte aj beriem, pretože sme pravidelne v kontakte). Rodičia boli mladí, precestovali polku sveta, všetko čo som sa pýtala vedeli (veci ktoré som sa od nich ohľadom Španielska naučila mi dokonca pomohli aj na výške). Veľmi som si s nimi rozumela a cítila som sa ako keby bývam u kamarátov.  (Sadli sme si až tak, že moja rodina zo Slovenska prišla na večeru “k nám” do Španielska.
Ešte jeden typ – je to všetko o kompromisoch, a hlavne TY sa musíš vedieť prispôsobovať, pretože zahraničie sa nebude prispôsobovať tebe. A toto neplatí stále, ale pri práci au-pair dvojnásobne, pretože žiješ s rodinou.

A keďže som mala veľa volného času, v ďalšom článku sa s vami podelím ako vyzerali moje “days off”. Pred pár týždňami som pridávala jeden článok – Au pair otázky a odpovede, ten si môžeš prečítať tu.

Pekný zvyšok dňa 🙂

 

2 myšlienky na “Bežný deň au-pair

  1. Ahoj 🙂 rada by som sa spýtala či mi nevieš poradiť kde hľadať inzeráty rodín hľadajúce au pair. Rada by som strávila toto leto v Španielsku ako au pair a neviem si rady :/ ďakujem za ochotu

    Like

    1. Ahoj :).. ja som si rodinu hľadala cez stránku aupairworld.. potrebuješ si tam vytvoriť iba profil, nahrať fotku, napísať dačo o sebe a potom si popozeráš rodiny.. keď sa ti niektorá bude pozdávať, iba im napíšeš správu priamo cez aupairoworld 🙂

      Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s