Nápady, ako vycestovať a žiť v zahraničí za čo najmenšie náklady

Medzi strednou školou a výškou som si dala “gap year” čo v preklade znamená, že som rok vynechala a neišla hneď po strednej na vysokú (aj keď to začala dosť vtipne, zmeškala som všetky prihlášky na výšku, nakoniec som sa na jednu prihlásila aj keď som vedela že tam nezostanem, hneď prvý deň som si pomýlila odbory,  vydržala som tam do decembra a potom to skončilo). No ale k pointe. Ak chceš cestovať za čo najmenšie náklady, existuje veľa programov kam sa môžeš prihlásiť.

1 – Napríklad pracovať ako au-pair. Ak si vždy chcel žiť u hostiteľskej rodiny v zahraničí, je to najlepšia možnosť. Keďže aj ja som pracovala ako au-pairka, o tejto práci si môžeš prečítať v predchádzajúcom článku 🙂

2 – Existuje veľa organizácii na Slovensku aj vo svete, do ktorých sa môžeš zapojiť. Napríklad EVS (European Voluntary Service). Budeš dobrovoľníčiť v zahraničí a je to celkom milá skúsenosť. (Mám kamošku, ktorá učila franuzštinu na základnej škole vo Vietname na pol roka. Väčšinou máš ubytko a stravu. Si tam ale ako dobrovoľník – čo znamená, že nezarábaš.

3 – Pracuj ako dobrovoľník na farmách po svete – čo znamená, že ti rodina poskytne ubytovanie a ty im za ubytovanie pomáhaš na farme. Myslím, že to môže byť celkom FUN. Taktiež existuje stránka, na ktorej sa zaregistruješ 🙂

4 – A čo tak bývať v lete pri mori a pracovať v animačnom team-e alebo ako delegát? Obe sú neskutočne super skúsenosti. O tom, ako vyzerá bežný deň animátora si môžeš prečítať TU.

5 – Ak si študent vysokej školy, o Erazme si už si počul. Vedel si ale že Erazmus + ponúka rôzne programy v zahraničí, kde je možné sa zapojiť? Na projekte riešite danú problematiku, ktorá sa deje vo svete (migrácia, globálne otepľovanie,..) Čo je super, stretneš kopu ľudí, s ktorými budete pracovať na rôznych projektoch.

Samozrejme, existuje kopa iných agentúr aj stránok, treba sa iba trošku pohrať s internetom 🙂 Ak máš podobný typ alebo skúsenosť, daj mi určite vedieť!

Krásny zvyšok dňa.

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s