Marrakech nie je naozajstné Maroko

Pristáli sme aj sme odlietali z Marrakechu a jasné, že sme ho chceli vidieť. Marrakech je dosť známe mesto a je jedno z najväčších miest Maroka, je plné turistov, a áno, je pekné, ale je neskutočne prispôsobené turistom. Teraz v januári ich tam bola kopa (na jar a leto to tam musí byť šialenstvo).

Čo určite v Marrakechi musíš zažiť je Souk (čiže trhy) na námestí v centre Marrakechu. Má to svoje čaro cez deň aj cez noc (najlepšie navštíviť aj-aj). Cez deň sú všade opice a kobry a cez noc po desiatej sa všetko vyhadzuje do stredu ulice –  takto sa snažia predať čo najviac. (Cez deň sa budú snažiť vám vešať kobry aj opice na krk, a potom to z vás nedajú dole pokým nezaplatíte).

Čo sa nám neskutočne páčilo, bola jazda na koči. Dá sa vybrať či chcete ísť na hodinovú alebo 2.hod. jazdu. Prevezú vás mestom, uvidíte chudobné aj bohatšie časti mesta, rôzne mešity, záhrady, palác – vlastne všetko dôležité čo v Marrakechi treba vidieť. (Anyway, v Marrakechi je veľmi ľahké zablúdiť, takto aspoň máte istotku že neskončíte na miestach kde nemáte byť :D).

Ak poblúdite na trhoch, dá sa natrafiť na celkom zaujímavé vecičky. Budete vidieť ako sa farbí bavlna, ako ju spracujú a vlastne celý proces.

Jedno ráno nás domáci, ktorého sme stretli na ulici, zobral do nejakej mestskej časti, kde sa spracováva koža. Raz za dva týždne sem prídu zo Sahary, aby spracovali kožu dromedárov a oviec.  Majú tu dokonca dve miesta, ktoré sú blízko seba. V jednom “kempe” sa spracováva veľká koža – z dromedárov, a v druhom “kempe” malá – z oviec.  Neskutočne to tam páchne, okrem nás tu žiadny turisti neboli. Poukazovali nám v ktorom bazéniku sa musí koža oprať najprv, kde ju škrabú, kde sa suší. Celý proces vlastne. Myslím, že práve toto sa mi páčilo z celého Marrakechu najviac, pretože mi to prišlo také typické pre ich kultúru a svet.

20180210_125617.jpg

20180210_123511.jpg20180210_123612.jpg20180211_172829.jpg

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s