Maroko – infošky od domácich

Tentokrát sme strávili neskutočne veľa času s domácimi. Povedali nám o Maroku peckové veci (niektoré suprovské a niektoré tak trošku menej) :

1.Napríklad že veľa žien na ulici žobre s malým dieťaťom. Že vraj tieto ženy často nie sú matkami dieťaťa. Niekedy zoberú susedove decko a posadia sa s ním na ulicu (o čom rodina samozrejme nevie, myslia si že zlatá suseda, zobrala deti do parku).

2. Ak navštíviš Maroko počas zimy, určite si všimneš že nosia funny kabátiky. Najprv mi to prišlo naozaj vtipné, ako z nejakej rozprávky, ale nakoniec sme prišli na to, že to robia múdro. Kabáty vyzerajú ako deka,  sú ušité z oviec alebo dromedárov  a vôbec neprefukujú.

3. V Maroku je možné navštíviť všetky 4 ročné obdobia behom jednej cesty (my sme zažili 1.5 metrový sneh, potom dedinku kde kvitli stromy a posledné dni bolo letné počasíčko).

4. Maroko je kráľovstvo. Kráľovská rodina žije v hlavnom meste Rabat, ale v každom väčšom meste musia mať palác (takže jeden je aj v Marrakechi).

5. Namiesto áut tu jazdia na oslíkoch a namiesto srniek prechádzajú cez cestu jednohrbé ťavy.

6. Ak vidíš ľudí sa prechádzať v strede ničoho, kde na kilometre nič nie je – idú domov alebo do práce Pre nich je normálne sa hodiny prechádzať len aby sa dostali niekam. Taktiež veľa ľudí žije v horách, buď v malých komunitách alebo iba tak, osamote.

7. Dajú sa tu kúpiť neskutočne krásne ručne robené koberce. Koberce sú typické hlavne pre nomádske rodiny.

8. Tak priemerne tu zarobia 200 eur mesačne (v tom lepšom prípade). Ak však nevlastnia dom, nájom stojí okolo 120 eur. Reálne im zostane 80 eur a ešte keby sa náhodou niečo udialo, musia si platiť doktorov. V menších dedinkách to funguje ináč, tam zarobia možno polovicu a doktorov nemajú.

9. Keď budeš v Maroku a si dievča určite si povyskúšaj ich typické oblečko. Šaty sú krásne a ja som sa v tom vyžívala 😀

10. Na ceste si treba dávať veľký pozor, jazdia doslova ako šialení.

20180207_094604.jpg20180207_094530.jpg

 

20180208_114305.jpg

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s