Z pohoria Atlas k moru

Keď sme sa vrátili z trojdňového tripu do Marrakechu, ubytovali sme sa na rovnakom mieste ako prvú noc. Na nasledujúce ráno sme mali zakúpené lístky na autobus do prímorského mestečka Essaouira (po snehu konečne jarné počasíčko). Išli sme lokálnym autobusom, aj keď deň pred tým sme začali pochybovať o tom, či to má význam ísť lokálnym busom, že vraj je cesta nekonečná, pretože autobus zastavuje na každom kroku. Maročania nám do nemoty  opakovali, že sme mali radšej ísť turistickým autobusom. Na prekvapenie to však dopadlo lepšie ako sme čakali  a cesta trvala tri hodiny (ako aj mala).

Asi je u nich zvykom, že na pol ceste autobusár zastaví v lokálnych potravinách a spraví 15 min. pauzu. Sranda. Ďalšou srandou je, že každé mesto v Maroku mi prišlo niečím iné. Pôvodne sme Essaouir-u ani neplánovali navštíviť, odporučili nám ju však domáci. Je to známa dovolenková destinácia cez leto, sú tam nádherné, rozľahlé pláže. Je to taktiež známe rybárske mestečko a je podstatne lacnejší ako Marrakech.

Pre lepšie predstavenie si, keby zmiešame architektúru Grécka, Maroka a Talianska, dostali by sme Essaouir-u. Z Marrakechu sa sem dá dostať jednoducho, chodia autobusové spojenia. Nabudúce by som však asi prespala jednu noc v Essaouir-e. Je tam kopa aktivít, od jazdenia na koňoch po pláži až k prechádzkam v lese.

20180209_132115.jpg

20180209_124713.jpg

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s