Nekonečná cesta na Saharu

Druhý deň sme odchádzali skoro ráno, púšť bola od nás vzdialená ešte 9 hodín. Cestovali sme minibusom so skupinkou mladých ľudí z Talianska, Indonézie, Slovinska a Rakúska.

Po (AŽ!) hodine cesty, ako sme sa blížili k pohoriu Atlas, sme museli zastaviť. V Atlase nasnežilo viac snehu jak v Kanade a najlepšie bolo, že sme nemali signál ani internet (a vlastne sme ani tak celkom nevedeli kam ideme, pretože sme sa od našich spolucestujúcich dozvedeli, že okrem Sahary ešte máme pozrieť dve známe oblasti a že druhú noc všetci spíme v púšti (vedeli sme o tomto výlete veľmi máličko, keďže sme ho bookovali narýchlo, noc pred tým).

Päť hodín sme sa ani nepohli, aspoňže bol jeden miniobchodík pri ceste (aspoň majiteľ obchodu mal skvelý deň). Poprechádzali sme sa teda po diaľnici (kde inak pobehujú sliepky), ale má to aj výhody, spoznali sme kopu ďalších ľudí, ktorí tiež cestovali po Maroku a ak sa veľmi nudíš, vieš si nájsť aj zábavku v podobe vybíjanej s pomarančmi priamo zo stromu. FUN.

V ten deň sme sa ešte zastavili v Ait Benhaddou, mestečko, ktoré je známe miesto na natáčanie filmov. Táto oblasť je zapísaná v UNESCO a je skvelým príkladom na typickú, marockú architektúru. Bolo to dosť crazy, ale vtedy prvý krát sme uvideli ako ľudia v Maroku žijú. Bez dverí, okien, zakladajú si oheň v domčeku a tí, ktorí sú na tom lepšie vlastnia aj oslíka.

Neskoro večer sme prišli na hostel (prisahám, že v stane na Sahare bolo teplejšie ako v tom dome kde sme prespali), kde sme mali večeru – kuskus samozrejme a marockú polievku. Bola som prekvapená, v pozitívnom zmysle slova, ale marocká kuchyňa je neskutočne dobrá. Jedia vkuse kuskus s varenou zeleninou, kura, zemiaky, olivy a všelijaké čerstvé ovocné šťavy.

20180206_130003.jpg
Takto krásne sme čakali aby otvorili cestu do pohoria Atlas.

20180206_171838.jpg

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s