Nekonečná cesta na Saharu

Druhý deň sme odchádzali skoro ráno, púšť bola od nás vzdialená ešte 9 hodín. Cestovali sme minibusom so skupinkou mladých ľudí z Talianska, Indonézie, Slovinska a Rakúska.

Po (AŽ!) hodine cesty, ako sme sa blížili k pohoriu Atlas, sme museli zastaviť. V Atlase nasnežilo viac snehu jak v Kanade a najlepšie bolo, že sme nemali signál ani internet (a vlastne sme ani tak celkom nevedeli kam ideme, pretože sme sa od našich spolucestujúcich dozvedeli, že okrem Sahary ešte máme pozrieť dve známe oblasti a že druhú noc nemáme na výber, či chceme spať na púšti alebo v hostely, pretože všetci spíme v púšti.

Päť hodín sme sa ani nepohli, aspoňže bol jeden miniobchodík pri ceste (minimálne vlastník obchodu mal pozitívny deň). Poprechádzali sme sa teda po diaľnici (kde inak pobehujú sliepky), ale má to aj výhody, spoznali sme kopu mladých ktorí tiež cestovali po Maroku, precvičila som si španielčinu a ak sa veľmi nudíš, vieš si nájsť aj zábavku v podobe vybíjanej s pomarančmi priamo zo stromu. FUN.

V ten deň sme sa ešte zastavili v Ait Benhaddou, mestečko, ktoré je známe miesto na natáčanie filmov. Táto oblasť je zapísaná v UNESCO a je skvelým príkladom na typickú, marockú architektúru. Bolo to dosť crazy, ale vtedy prvý krát sme uvideli ako ľudia v Maroku žijú. Bez dverí, okien, zakladajú si oheň v domčeku a tí, ktorí sú na tom lepšie vlastnia aj oslíka.

Neskoro večer sme prišli na hostel (prisahám, že v stane na Sahare bolo teplejšie ako v tom hostely), kde sme mali večeru – kuskus samozrejme a marockú polievku. Bola som prekvapená, v pozitívnom zmysle slova, ale marocká kuchyňa je neskutočne dobrá. Jedia vkuse kuskus s varenou zeleninou, kura, zemiaky, olivy a všelijaké čerstvé ovocné šťavy, ktoré stoja asi 0,50 eur. ■

20180206_130003.jpg
Takto krásne sme čakali aby otvorili cestu do pohoria Atlas.

20180206_171838.jpg

Vo vnútri si ľudia zakladajú oheň, pretože cez zimu je v Maroku tiež zima(ak sa pozriete na prvý obrázok do dverí, vidieť to). Druhý obrázok je ich typické jedlo – kuskus so zeleninou a chutí vynikajúco!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s