Prílet do Maroka

Ahoj znova, tentokrát z Maroka!

Vždy som si hovorila, že sa raz do Maroka pôjdem pozrieť, no a tento krát sa mi to splnilo. Letenky sme kupovali síce iba dva týždne pred odletom (vtedy nám ešte ukazovalo že má byť okolo 20°C !! :D, no dva dni pred odletom sa to zvrtlo na 10°C) Takže namiesto plaviek zimné bundy (naivne som si myslela, že sa MOŽNO aj okúpeme v mori).

Prvý krát v živote som išla niekam bez toho, aby sme mali ubytovanie. Zrušili sme si ho, pôvodne sme plánovali ísť nočným busom niekam. Vlastne hocikam. Z letiska sme išli teda na autobusovú stanicu aby sme chytili nejaký spoj. (Hlavne nočný, lebo sme nemali ubytko).

Na autobuske k nám prišiel jeden pán, ktorý sa nám snažil predať výlet. Na začiatku sme do toho nechceli vôbec ísť, mali sme ako tak naplánované čo chceme vidieť. Po dvoch hodinách dohadovania a sedenia v nejakej 2×2 kancli so stolom v rohu a jednou stoličkou sme sa teda konečne rozhodli, že ideme na to. Že pôjdeme pozrieť zopár známych miest, prespíme na púšti a tretí deň sa vrátime naspäť do Marrakechu.

Tu však nastal problém, pretože sme nemali na noc ubytovanie. Pohostinnosť v arabských krajinách sa nám teraz zišla. Pán zo stanice nám ponúkol ubytovanie u svojho kamaráta, ktorý vlastnil Riád (typický marocký dom) a prenajímal izby v centre mesta za smiešne peniaze. Tak sme prvú noc prespali tam.

Tak isto ako aj my z Európy máme niekde v mozgu zaškatuľkovaný moslimský svet, aj oni majú nás. Muži sú väčšinou priateľskejší ako ženy. Staršia generácia žien si nás zatriedila ako “vulgárne ženy, čo sa nevieme správať a vkuse vymýšľame”. Nechápu ako je možné aby ženy cestovali, robili si čo chceli, chodili do roboty, atď.. Nieže by si to muži o nás nemysleli, ale aspoň to zo začiatku nedávajú najavo. Mladšia generácia ide celkom s krokom a zo svetom, takže to nie je až také zlé :D. (btw, stala sa mi jedna milá situácia, išli sme lokálnym autobusom do prímorského mestečka, stálo vedľa mňa dievča asi v mojom veku. Keď išlo vystupovať z autobusu, vytiahla z tašky pomaranč a podala mi ho ako darček).

Toto bol náš prvý večer. Myslela som si, že sa Maroko bude podobať na Turecko, no práveže vôbec. Nikdy pred tým som nebola v žiadnej krajine podobnej Maroku a o tom, čo sme za týždeň zažili a naučili by sa dali napísať tri knihy.  V nasledujúcich dňoch tu nájdete ďalšie články z Maroka, zo stanovačky na púšti, o Berberoch, o živote a životnej úrovne v Maroku, na čo si dávať pozor, nejaké tipy a in case že vás niečo zaujíma, sem s otázkami :).

Krásny zvyšok dňa 🙂

IMG_20180215_000417_310.jpg
Riád, v ktorom sme sa ubytovali v Marrakechi
20180212_141434.jpg
Letisko v Marrakechi je asi najväčší kontrast oproti   reálnemu svetu.

20180207_130728.jpg

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s