Prílet do Maroka

Ahoj znova, tento krát z Maroka!

Vždy ma fotky z Maroka fascinovali a vždy som to tam chcela vidieť. Bol začiatok februára a myslela som si, že tu bude teplejšie ako 10°C (veď Afrika, tam asi nebude zima). Boli sme v tom, že sa tam ideme kúpať a nie stavať snehuliakov.

Prvý krát v živote som išla niekam bez toho, aby sme mali ubytovanie. Zrušili sme si ho, pôvodne sme plánovali ísť nočným busom niekam. Z letiska sme išli teda na autobusovú stanicu aby sme chytili nejaký spoj.

Na autobuske k nám prišiel jeden pán, ktorý sa nám snažil predať výlet. Na začiatku sme do toho nechceli vôbec ísť, mali sme ako tak naplánované čo chceme vidieť. Po dvoch hodinách dohadovania a sedenia v nejakej 2×2 kancli so stolom v rohu a jednou stoličkou sme sa teda konečne rozhodli, že ideme na to. Že pôjdeme pozrieť zopár známych miest, prespíme na púšti a tretí deň sa vrátime naspäť do Marrakechu.

Tu však nastal problém, pretože sme nemali na noc ubytovanie. Pohostinnosť v arabských krajinách sa nám teraz zišla. Pán zo stanice nám ponúkol ubytovanie u svojho kamaráta, ktorý vlastnil Riád (typický marocký dom) a prenajímal izby v centre mesta za smiešne peniaze. Tak sme prvú noc prespali tam.

Tak isto ako aj my z Európy máme niekde v mozgu zaškatuľkovaný moslimský svet, tak to funguje aj opačne. Pre nich je celkom nepochopiteľné to, že ženy cestujú, chodia do práce, atď… Muži sú vo väčšine prípadov milší ako ženy – alebo aspoň nehádžu na dievčatá také tie vražedné pohľady (nie že by nás muži nemali zaškatuľkovaných – majú až príliš veľmi. Myslia si že sme iba neslušné stvorenia čo si robia čo chcú, cestujú po svete a spávajú s kadekým). Btw, aby to nevyznelo že tu moc hejtujem ženy, stala sa mi jedna milá situácia. Išli sme lokálnym autobusom do prímorského mestečka, stálo vedľa mňa dievča asi v mojom veku. Keď išlo vystupovať z autobusu, vytiahla z tašky pomaranč a podala mi ho ako darček (darček bola posledná vec, čo by som v Maroku od dievčaťa čakala :D)

Toto bol náš prvý večer. Myslela som si, že sa Maroko bude podobať na Turecko, no práveže vôbec. Nikdy pred tým som nebola v žiadnej krajine podobnej Maroku a o tom, čo sme za týždeň zažili a naučili by sa dali napísať tri knihy. Je to šialený svet.

IMG_20180215_000417_310.jpg
Riád, v ktorom sme sa ubytovali v Marrakechi
20180212_141434.jpg
Letisko v Marrakechi je asi najväčší kontrast oproti   reálnemu svetu.

20180207_130728.jpg

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s