Na bicykli k moru / Biking to the beach

Montpellier je malý, ale priniesla som si kopu zážitkov. Nie je priamo pri mori, no dvanásť kilometrov od mesta je pláž. Tak sme sa tam vybrali celá partia (Bianka a jej spolužiaci zo školy). Na bicykloch. Nápad ísť na pláž sa mi celkom pozdával, rada sa bicyklujem a milujem more. K dokonalému dňu mi stačí keď viem, že som pri pláži, cítim vôňu mora a vidím palmy :D. Ktorí ma poznáte viac už viete, že nerada ležím na pláži. Keď mám možnosť, tak som pri pláži alebo na pláži stále keď sa dá, ale preferujem trocha aktívnejšie aktivity ako volejbal alebo beh, alebo proste dačo, kde niečo robím. Preležať celý deň nie je práve moja vec.

Bol už máj, takže cez deň pieklo riadne (aj sme sa krásne spálili). Cestu na pláž si predstavte asi tak, že všade vysoká tráva, stromy, čvirikanie vtákov, malé jazerá, polia, biele kone, farmy, kvety. Chvíľkami som mala pocit, že to ani nie je realita (okrem komárov na ceste späť).

V týchto južných krajinách sú pláže plné už od apríla (samozrejme závisí to na počasí, ale ak je pekne, tak je proste riadne teplo a pláže sú plné). Minulý rok som teda mala predĺžené leto, už od apríla :D. ■

20170514_124202.jpg

20170514_190938.jpg

IMG-20170514-WA0058

20170514_205632

Montpellier is small, but I have a bunch of memories. It´s not exactly by the sea, but there is a beach twelve kilometres from the city center. So we decided to go there (with Bianka and her classmates). By bikes. I really liked the idea of visiting the beach, I love to bike and I love the sea.  In my case, a definition of a perfect day is smelling the sea, knowing the fact that I am by the beach and seeing palm trees :D. People who know me well know, that I love the beach, but I don´t like to lie around all day and do nothing. I try to spend as much time by the beach as possible, but I prefer being a bit active – like playing  volleyball or jogging, or anything, where I get to do something. Lying around all day is not really my thing.

It was already May, so it was quite hot during the day (I was smart as always and got sunburnt). The way to the beach was spectacular. Imagine it as green grass, blooming trees, birds everywhere, small ponds, fields, white horses, farms, flowers. I felt like out of reality for a while (except the mosquitos on the way back).

In these southern countries, the beaches are quite full since April. (I mean it depends on the weather of course, but if it´s sunny, the weather is usually hot). Last year I was lucky and my summer started in April 😀 ■

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s