Nie každý zmeškaný let je katastrofa / Not all the missed flights are a disaster

Čavko, čavko, u mňa ešte skoro nikdy nič nefungovalo podla plánov, a keď si predstavujem, ako by veci mali vyzerať, tak si aj rovno poviem že aspoň viem, ako vyzerať určite nebudú. Niekedy je to dosť vtipné, a nie každý zmeškaný let je katastrofa. Je tu 5 prípadov, ktoré sa mi stali a aj keď som v niektorých momentoch nebola práve najviac nadšená z toho, teraz sa na tom smejem.

1.Prvý krát v živote som zmeškala lietadlo v Madride, keď som po výmennom pobyte letela domov z Chicaga. Bol to prestupový let cez Madrid a mala som hrozne málo času, takže ešte v Amerike som tušila, že ten let nestihnem. Aj tomu tak bolo a tak som si pekne krásne počkala sedem hodín na letisku, po dvoch dňoch deficitu spánku. Ísť som nikam nemohla lebo som mala tri batožiny, deku, počítač, príručnú aj batoh. Na letisku vo Viedni ma zastavili a kontrolovali všetky papiere, mysleli si, že migrujem.

2.Leteli sme na dovolenku na Seychelské ostrovy, prestupy sme mali mať v Belehrade a Dubaji. Že vraj sa nám ale pokazilo lietadlo, tak sme namiesto Belehradu pristáli v Temešvári, odkiaľ sme išli šesť hodín autobusom do Belehradu. V Belehrade sme prespali a ďalší večer leteli naspäť do Viedne. Celú story som aj písala ešte vtedy, tak ju nájdete TU.  Plus to malo v tom, že nám letecká spoločnosť poskytla ubytko v jednom z najluxusnejších hotelov v Belehrade a za ten deň sme Belehrad aj pochodili a dovolenku nám predĺžili.

3. Minulý marec som letela naspäť do USA pozrieť rodinu a kamarátov. Let som mala mať skoro ráno s prestupom v Berlíne, a večer pred tým mi volá teta, či vidím, že sa na Berlínskom letisku štrajkuje a rušia všetky lety. Skvele, pomyslela som si. Volala som na letisko aj do leteckej spoločnosti, kde okrem toho, že mám zrušený let, mi nikto nič nevedel povedať. Tak sme prišli na Viedenské letisko ešte skôr ako som tam mala byť, a nakoniec ma dali na priamy let z Viedne do Chicaga. Mala som šťastie v tom že som tam bola skoro, ostatní až takéto šťastie nemali a dostali dosť zaujímavé lety a lietali po zemeguli hore a dole dokým dorazili do cieľa.

4. Po troch týždňoch som sa vrátila domov z návštevy v USA. Neviem prečo ale hrozne si tento deň pamätám, bol štvrtok, domov som prišla večer okolo piatej, a piatok ráno o pol štvrtej som išla na letisko zas, pretože som odlietala na dva mesiace do Španielska. Okrem toho, rodičia boli tiež na dovolenke, takže som sa s nimi ani nestrela. Nemal ma kto zobrať na letisko, tak sme sa dohodli, že pôjdem autom na letisko a keď priletia rodičia, tak ho zoberú domov. (Podotýkam, že som po diaľnici nikdy nešoférovala, a nie som stresujúci typ, ale vtedy mi všetko jedno nebolo, a plus ešte k tomu aj jet-leg, čo som nevedela ani koľko je vlastne hodín a kde som. Ani ku komu idem do toho Španielska bývať, lebo rodinu som si našla na internete).

5. Minulé leto ma skoro nevpustili do Turecka. Keď som stála na pasovej kontrole, policajtke sa voľačo nezdalo a vážne otázky mi začala dávať a zrazu že “come with me”. Predstavte si pohľady ľudí na letisku, cítila som sa dosť divne. Zobrala ma do jednej miestnosti, kde bol ďalší policajt, čo sa ma pol hodinu vypytoval aj o nemožnom, preskenoval všetky dokumenty, otlačky prstov, fotili si ma, otázky ohľadom aj mojej pra-pra-pra babky,  a pri dverách nás strážili dvaja ďalší policajti (asi aby som neutiekla alebo čo?). Skveloš, nie? ■

IMG_20180204_112513_810.jpg

Hello yellow..So in my case, never really goes according to plans. Sometimes I imagine how things should be like, and then I am like “at least I know it´s not going to be like this”. Not every missed flight is a disaster and some situations are rather funny than sad. There are 5 situations which happened to me, and believe me, at the exact moment I wasn´t the happiest, but now I find them entertaining.

1.The first time ever I missed my flight in Madrid, Spain, when I was returning home from my exchange program from the USA. It was a connecting flight from Chicago, through Madrid and to Vienna. I had a very little time, and I actually had a feeling that I was not going to make it. So yes, after two days of barely sleeping, I got to hang out in Madrid for seven hours. I could not really go anywhere since I had three luggages, a blanket, my notbook, the carry on and a bag. When I finally reached Vienna, they stopped me and went through all my papers because they thought I am trying to migrate. .

2. My family and I were flying to the Seychelles and we supposed to have a connecting flight in Belgrade and Dubai. They told us our plane (on the route Vienna – Belgrade) got broken, so we landed in Timisoara (a city in Romania). We had to take a bus for six hours from Timisoara to Belgrade. We slept over in Belgrade and the next evening we supposed to fly back to Vienna. It was all really complicated, you can read the whole story HERE. The airline got us an accomodation in one of the best hotels in Belgrade, so we got to see Belgrade as well and our vacation was extended.

3.Last March I was flying back to the USA to visit my host-family and friends. I had an early flight from Vienna, and supposed to take an another plane in Berlin, Germany. The night before my flight, my aunt called me and asked, if I knew all the flights from and to Berlin are cancelled. So I called the airport and and the airline, nobody knew anything except that the flights are cancelled. So we came to the airport in Vienna earlier then I supposed to, and luckilly, they gave me a direct flight from Vienna  to Chicago. I was lucky just because I arrived earlier, some people didn´t exactly get the best flights, they had to fly back and forth through the globe to get to Chicago.

4.Three weeks later I was flying home from my visit in the USA. I am not really sure why, but this day really got stuck in my mind. It was Thursday, I came home (to my house) around five in the evening, and Friday morning at 3:30 I had to leave to to airport, because I was flying to Barcelona for two months. Besides that, my parents were on a vacation, so I didn´t even get to see them. There was no one who could take me to the airport, so we agreed that I will take a car and leave it at the airport, and when they come home from their vacation, they will take it home. (The funny thing is that it was the first time ever I was driving on a highway, and I don´t easily get stressed out, but that time I was quite scared. In addition, the jet-lag was real and I wasn´t even sure what I was doing and what the time was. Plus, I didn´t even know the family I was going to live with, because I found them on the Internet).

5.Last year I had troubles at the airport in Turkey. When I was standing in a line for passport controll, they did not let me go through. I guess I was suspicious to the policewoman, she started asking me a bunch of questions and then she was like “come with me”. Now, imagine all the people staring at you at the airport, I felt quite weird. They took me to one room with another policeman inside, asked me more questions, scanned my passport, took fingerprints and pictures and there were two policemen standing by the door (so I can not run away or something?) Isn´t that a nice welcome? ■

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s