Francúzska na víkend

Čo je lepšie, ako keď ti kamarátka študuje pár hodín od teba? Práve keď som bola na dva mesiace v Barcelone, kamoška ktorá býva päť domov od nášho domu (na Slovensku) študuje na juhu Francúzka? Mestečko Montpellier som už pred tým počula, nikdy som však tomu nevenovala nejakú veľkú pozornosť, iba som vedela, že existuje. Väčšina ľudí, ktorí navštívia Francúzsko  idú predsa do Paríža.

Montpellier je deviate najväčšie mesto Francúzska. Z Barcelony sa tam dá dostať veľmi jednoducho  autobusovým spojením za štyri hodinky. Tak som tri dni strávila s ňou vo Francúzsku a potom prišla ona do Španielska.

Už pred tým ako som tam prišla som bola oboznámená, že Montpellier je veľmi študentské mesto, čo sa mi aj potvrdilo. Všade sú iba mladí ľudia, študenti univerzity, starších v meste ledva vidieť. Cítila som sa ako na obrovskom vysokoškolskom kampuse.

Kamoška bývala v hostiteľskej rodine a prespávala som u nich. Dom bol hrozne útulný a obrovský, s rozsiahlou záhradou, bazénom, ovocnými stromami. Všade po záhrade boli svetielka a lampičky, ktoré dodávali príjemnú atmošku (milujem svetielka) a aspoň som videla na pár dní, ako Francúzi reálne žijú. Hneď na privítanie mi dala ochutnať rôzne syry (daký modro-zelený) a bagety.

Radi sa túlame po uličkách a inak tomu nebolo ani tento krát. Cez víkendy tam je kopa bazárov po ulici, kde sa predáva hlavne oblečko, topánky, šperky a doplnky. Cool mi prišli spevácke zbory (pravdepodobne študenti), ktorí chodili po meste, zastavovali sa na najznámejších námestiach a hrali na hudobných nástrojoch.

20170513_143404.jpg

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s