Francúzska na víkend / Frenchie for the weekend

Čo je lepšie, ako keď ti kamarátka študuje pár hodín od teba? Práve keď som bola na dva mesiace v Barcelone, kamoška ktorá býva päť domov od nášho domu (Na Slovensku) študuje na juhu Francúzka? Mestečko Montpellier som už pred tým počula, nikdy som však tomu nevenovala nejakú veľkú pozornosť, iba som vedela, že existuje. Väčšina ľudí, ktorí navštívia Francúzsko po prvý krát idú predsa do Paríža.

Montpellier je deviate najväčšie mesto Francúzska. Z Barcelony sa tam dá dostať veľmi jednoducho priamym autobusovým spojením za štyri hodinky. Tak som tri dni strávila s ňou vo Francúzsku a potom prišla Bianka do Španielska.

Už pred tým ako som tam prišla som bola oboznámená, že Montpellier je veľmi študentské mesto, čo sa mi aj potvrdilo. Všade sú iba mladí ľudia, študenti univerzity, starších v meste ledva vidieť. Cítila som sa ako na obrovskom vysokoškolskom kampuse.

Bianka bývala v hostiteľskej rodine a prespávala som u nich. Dom bol hrozne útulný a obrovský, s rozsiahlou záhradou, bazénom, ovocnými stromami. Všade po záhrade boli svetielka a lampičky, ktoré dodávali príjemnú atmošku (milujem svetielka) a aspoň som videla na pár dní, ako Francúzi reálne žijú. Hneď na privítanie mi dala ochutnať rôzne syry a bagety (ako ináč, bagetky musia byť), modro – zelený syr (pravdupovediac predstavovala som si všelijaké chute pred tým, ale musím priznať, že ten syr chutil naozaj dobre :D.)

Radi sa túlame po uličkách a inak tomu nebolo ani tento krát. Cez víkendy tam je kopa bazárov po ulici, kde sa predáva hlavne oblečko, topánky, šperky a doplnky. Cool mi prišli spevácke zbory (pravdepodobne študenti), ktorí celý deň chodili po meste, zastavovali sa na najznámejších námestiach a hrali na hudobných nástrojoch. ■

20170513_143404.jpg

Isn´t that cool when your friend is studying just a few hours from you? When I was spending two months in Barcelona, my friend who lives just a few houses away from me  (here in Slovakia) got to study in the south of France – in Montpellier. I have heard of Montpellier before, but never really gave it any attention. I just knew it exists. After all, most of the people who visit France for the first time, go to Paris.

Montpellier is the 9th biggest city in France. It takes for hours by bus from Barcelona to get there. So I spent three days with her in France, then Bianka came to Spain.

She told me before it´s a real student city, and I got to see that right after I arrived. I barely saw any elder people. Everything was about university students, I actually felt like I am on a huge college campus.

Bianka lived in a host family so I slept at their house. The house was super cozy and huge, with an extensive yard, pool, fruit trees. There were lanterns and lights all over the place. It had a very pleasant touch, and this way I got to experience how French people live. As a welcome, I got to eat different kinds of cheese with baguettes (you can not miss their baguettes), and a blue cheese (I was a bit afraid first, but it tasted really good).

We like to get lost in the city, and we did that a lot. During the weekends, they have many bazaars on the streets, where you can find mainly clothing, shoes, jewellery and accessories. I really liked the choirs. They were walking around the city all day, dressed in funny and colorful clothes and playing musical instruments. ■

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s