A day in Milan / Deň v Miláne

Ending up in Milan was just a random idea, which I got when I saw the train station in Bologna. The other day I found out there are trains going  to many other cities like Rome, Florence or Venice. Choosing just one was quite a hesitation – eventually I chose Milan.

It takes three hours to get from Bologna to Milan by train and the Milan Central train station is probably the most amazing one I have ever been to. Don’t even have to mention, that every time I travel by train, it gets broken.. well the same happened on the way to Milan as well.

Najneplánovanejší výlet všetkých výletov bol práve ten do Milána. Jediné čo som vedele že v Miláne existuje, je Duomo di Milano. Keď som uvidela vlakovú stanicu v Bologni a zistila, že sa za pár hodín dá priamo dostať napríklad do Ríma, Florencie, Benátok alebo aj Milána, tak mi v hlave začala vŕtať otázka “čo keby?”. Z “čo keby?” sa nakoniec zrodilo Miláno.

Cesta vlakom z Bologne do Milána trvá tri hodiny a vlaková stanica Centrale v Miláne je tuším  najpremakanejšia, na akej som kedy bola. A to, že sa nám počas cesty pokazil vlak ani nejdem do detailov rozoberať.. Myslím, že sa mi ešte nestalo, že by som niekam bez problémov dorazila vlakom 😂.

20171126_150518.jpg

20171126_103202.jpg

This park is somewhere between the train station and the city center. Even if it doesn’t seem like there were a lot of people, the park was super crowded and everyone was either running around or doing exercises. At some point I felt awkward for just walking around there.😂

Tento park je niekde na pol ceste medzi vlakovou stanicou a centrumom mesta. Aj keď sa z fotiek práve nezdá, no v parku sa športovalo – behalo, cvičilo, hralo futbal o sto šesť. Až som sa cítila trápne že sa tam iba prechádzam 😂..

The Galeria Vittorio Emanuelle II is the world’s oldest shooping mall. It’s situated right by Duomo di Milano and the architecture is just amazing. I could stare at the ceiling and the walls for hours.

Galeria Vittorio Emanuelle II – je najstaršie nákupné centrum na svete. Je rovno v centre meste, hneď vedľa Duomo di Milano a architektúra tejto stavby je FA-MÓZ-NA! Prisahám, na strop a steny by som sa vedela pozerať hodiny..

20171126_160251.jpg

IMG_20171127_190729_272.jpg

And now, the simbol of Milan – Duomo de Milano is the second largest cathedral in Italy. (I mean , if you don’t have a picture infront of the cathedral, does your visit even count?)

A pam-pa-ra-raam, symbol Milána – Duomo di Milano. Je to druhá najväčšia katedrála v Taliansku. (Ak nemáš pred ňou fotku, tak sa ráta vôbec že si bol v Miláne?)

IMG_20171126_140309_407.jpg

And of course the La Scala theatre.

A nakoniec ešte divadielko – La Scala 

This was my second time in Italy, and I am seriously starting to think about the next one .. On a train to Milan I realized, how much fun it would be to travel through Italy by train. Hopefully once 🙂 Have a great day and see you later aligator 🙂 ■

Druhý výlet do Talianska úspešne zvládnutý a úprimne, už sa zamýšľam, kedy príšť späť. Počas cesty do Milána ma napadlo, ako super (pravdepodobne) by bolo precestovať vlakom celé Taliansko. Dúfam, že sa to čoskoro splní. Prajem prekrásny deň a čavko kakavko 🙂 ■

 

 

 

 

 

2 myšlienky na “A day in Milan / Deň v Miláne

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s