Deň v Miláne

Najneplánovanejší výlet všetkých výletov bol práve ten do Milána. Jediné čo som vedele že v Miláne existuje, je Duomo di Milano. Keď som uvidela vlakovú stanicu v Bologni a zistila, že sa za pár hodín dá priamo dostať napríklad do Ríma, Florencie, Benátok alebo aj Milána, tak mi v hlave začala vŕtať otázka “čo keby?”. Z “čo keby?” sa nakoniec zrodilo Miláno.

Cesta vlakom z Bologne do Milána trvá tri hodiny a vlaková stanica Centrale v Miláne je tuším  najpremakanejšia, na akej som kedy bola. A to, že sa nám počas cesty pokazil vlak ani nejdem do detailov rozoberať.. Myslím, že sa mi ešte nestalo, že by som niekam bez problémov dorazila vlakom 😂.

20171126_150518.jpg

20171126_103202.jpg

Tento park je niekde na pol ceste medzi vlakovou stanicou a centrumom mesta. Aj keď sa z fotiek práve nezdá, no v parku sa športovalo – behalo, cvičilo, hralo futbal o sto šesť. Až som sa cítila trápne že sa tam iba prechádzam 😂..

Galeria Vittorio Emanuelle II – je najstaršie nákupné centrum na svete. Je rovno v centre meste, hneď vedľa Duomo di Milano a architektúra tejto stavby je FA-MÓZ-NA! Prisahám, na strop a steny by som sa vedela pozerať hodiny..

20171126_160251.jpg

IMG_20171127_190729_272.jpg

A pam-pa-ra-raam, symbol Milána – Duomo di Milano. Je to druhá najväčšia katedrála v Taliansku. (Ak nemáš pred ňou fotku, tak sa ráta vôbec že si bol v Miláne?)

IMG_20171126_140309_407.jpg

A nakoniec ešte divadielko – La Scala

Druhý výlet do Talianska úspešne zvládnutý a úprimne, už sa zamýšľam, kedy prísť späť. Počas cesty do Milána ma napadlo, ako super (pravdepodobne) by bolo precestovať vlakom celé Taliansko. Dúfam, že sa to čoskoro splní. Prajem prekrásny deň a čavko kakavko 🙂 ■

 

 

 

 

 

2 myšlienky na “Deň v Miláne

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s