Ciao Bologna

Is there anyone who would say no to Italy? For me it’s definetely a big yes with both thumbs up👍. Bologna is not the most touristic city, altough there is quite a lot to see.  First time ever went on a trip just by myself, and it turned out to be more fun than I expected.

Je tu niekto, kto nemá rád Taliansko? Pre mňa je Taliansko jednoznačne veľký palec hore (aj dva). Ak hľadáš pravé, turistami nepreplnené mesto – odporúčam Bolognu (iba pre infošku, let trvá z Bratislavy hodinu).  Tentokrát som vyrazila sama, a výlet dopadol nad moje  očakávania.

It’s quite funny (and sad in the same time) when you don’t speak the language so you don’t know whether to push or pull the door. Or that you have to take the receipt in the store, otherwise the door won’t open. 😀

Je celkom vtipné (no smutné zároveň) keď nerozprávaš jazykom krajiny a nevieš, či máš dvere tlačiť alebo ťahať, alebo že si musíš zobrať bloček v obchode, ináč sa z obchodu von nedostaneš 😀

 

Every Friday and Saturday they organize a market in the city center. It’s huge and you will find a bunch of clothes, shoes and accesories.

Každý piatok a sobotu sa organizujú obrovské trhy v centre mesta. Nájdeš tu oblečko, topánky aj doplnky.

 

The night vibes in the city will give you goosebumps. People playing on guitars, sitting around in coffee shops, eating pizza and riding bikes. Now the less romantic side – altough it’s a safe city, you have to be careful at night. There are people selling and asking for drugs literally on every corner.

Čo sa týka nočného života (alebo skôr večerného), z atmošky na námestiach ti naskáču zimomriavky. Ľudia hrajú na gitarách, sedia v kaviarniach, jedia pizzu a jazdia bicyklom. Aj keď je Bologna pomerne bezpečné mesto, večer si treba dávať pozor. Na každom rohu – aj nerohu sa kšeftuje s drogami.

IMG_4106.JPG

The whole town is actually very historical and seeing modern houses is a rarity.

Celé mesto je veľmi historické a niečo modernejšieho je ťažko nájsť.

The Alma Mater University in Bologna belongs to one of the three oldest universities in Europe. It’s possible to visit it and the campus consists of several buildings – they are located near to each other, and you can walk from one to the other within 5-10 minutes.  There are some museums and galeries with different thematics – science, geography, anatomy or marine life.

Univerzita Alma Mater v Bologni patrí k jedným z najstarším univerzitám. Je možné ju navštíviť a všetky časti sú od seba vzdialené asi 5-10 minút pešo. Patria k nej aj múzeá a galérie s rôznymi tematikami – veda, geografia, anatómia a podvodný svet.

IMG_20171125_163632_419.jpg

The botanical garden with pomegrades and other kinds of exotic fruits and the ship gallery belong to the university as well (The university seemed quite cool and I love how students go to museums just to write their homework).

Botanická záhrada s exotickým ovocím a námornícka galéria patria tiež pod univerzitu (tuším celkom premakaná škola, a páči sa mi ako si študenti tejto VŠ chodia písať úlohy do múzeí :D).

 

Rain or no rain – it does not matter. There are archways passing through the whole city – it’s possible to walk over 40 km under the archways.

V Bologni je jedno či prší, alebo nie. Mesto je plné  “oblúkov”, ktoré prechádzajú cez viac ako 40 kilometrov.

The main plaza of Bologna is Piazza Magiore. The basilica of San Petronio meant to be the largest church in the world, but Vatican eventually stopped the project.

Bazilika San Petro na hlavnom námestí Piazza Magiore mala byť najväčsia bazilika sveta, no Vatikán stavbu stopol.

20171125_144020.jpg

Move over Pisa, Bologna has a leaning towers of it’s own and climbing up to the top is an adventure of it’s own. ■

Ako Pisa, aj Bologna má šikmú vežu a schody na vrchol veže sú dobrodružtvo samo o sebe. ■

IMG_20171128_191331_681.jpg

 

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s