Práca animátora nie je až tak úplne dovolenka

Minulé leto som si po prvý krát vyskúšala prácu v medzinárodnom animačnom tíme. Počas rodinných dovoleniek ma tento job fascinoval stále viac a viac, a prišlo mi to ako jedna veľká sranda, kde sa iba zabávaš a hráš hry s hosťami. Tak som to vyskúšala, prišla na to že to je niekedy od zábavy veľmi ďaleko a nie je to dovolenka na tri mesiace (čo si väčšina hostí myslí). Nedostatok spánku (viac ako šesť hodín nespíš), celé dni na slnku, úsmev od ucha k uchu, nočné skúšanie večerných programov a vo všeobecnosti, práca s ľudmi je ťažká (aj keď sú na dovolenke, nájdu sa ľudia čo majú problém a ešte ani poriadne lietadlo nepristálo).

Ako vyzerá deň animátora?

Deň mal tri časti (ráno 10:00 – 12:30, poobede 15:00 – 17:30 a večer 20:30 – 23:30). Pred každou “časťou” sa konalo stretko na amfiteátri, kedy sme sa všetci animátori aj s manažérom stretli a podelia sa aktivity. Meškať na stretko alebo aktivitu čo i len minútu odporúčam iba v prípade, že chceš dostať trest a pracovať aj počas voľného dňa 😁.

Raňajky sme museli absolvovať do 09:00, no veľa animátorov na raňajky ani nechodí – radšej si ešte pospia pol hodinku navyše (každá sekunda sa ráta). Ráno sme sa na amfiteáter museli dostaviť 30 minút pred začatím aktivity, najprv sa konalo stretko, kde manažér zhrnul štatistiky z predchádzajúceho dňa (koľko hostí sa zapojilo do aktivít, čo hostia píšu na internete, atď..). Ranné upratovanie backstagu, kostýmov a vymieňanie kulís taktiež majú na zodpovednosť animátori.

Ak si zažil dovolenku v rezorte s animačným tímom, možno sa ti stalo, že si k tvojmu stolu počas obeda a večere sadali animátori – áno je v podstate pravidlo, ak chce animátor jesť, musí si sadať k hosťom. Taktiež, keď si počas dňa alebo večer sedíš v bare a vidíš animátorov si sadať k hosťom – je to všetko súčasť práce. Iba tak, počas voľného času si k tebe pravdepodobne animátor nesadne ani sa s tebou nezačne rozprávať. Vo veľkých hoteloch sa stáva (veľmi často), že si animátori hostí podľa mien nepamätajú alebo si ich pomýlia (aj keď sa animátor tvári, že ste super kamoši a povie, že si k tebe večer príde sadnúť na večeru – v podstate ťa využíva, aspoň si má ku komu sadnúť a nemusí si hľadať ďalších hostí😁).

Večerný program sa začínal diskotékou pre deti, po čom nasledoval večerný program. Po skončení programov, väčšina hostí zostáva v hotelových baroch. Do 23:30 museli byť všetci animátori povinne vonku, sadať si k hosťom a rozprávať sa s nimi. Okolo polnoci sa začal nacvičovať večerný program na ďalší deň (nacvičovalo sa takmer každý deň, niekedy aj do druhej hodiny rána).

Hostia sa v priemere menia každé dva týždne, a hotely tak majú pripravené show-ky na dva týždne, ktoré sa potom opakujú celú sezónu. V nedeľu sme mali deň voľna, kedy sme sa nemohli ukazovať v areáli. Manažéri nechceli aby sme mali hocaký kontakt s hosťami. V nedeľu sme sa mohli ísť iba najesť do reštaurácie a v tento jediný deň sme si k hosťom sadať nemuseli.

Práca v animačnom tíme má milión pravidiel, ktoré si hostia nevšimnú. Animátor, ktorý ti ponúka hotelové tričko alebo lístok na diskotéku na tebe vlastne zarába, slnečné okuliare sme počas aktivity na sebe mať nemohli a mobil by mal zostať na izbe. Skoro všetci animátori (chlapci, hlavne Turci) si vybrali prácu animátora iba kvôli tomu, aby si našli priateľku (najlepšie z Nemecka), oženili sa a mohli sa legálne presťahovať do Európy. Aj napriek milión pravidiel ma táto práca bavila, stretla som kopu super ľudí, pracovala pri mori a v rezorte kde ostatní dovolenkovali, spoznala ďalšiu krajinu, nových kamarátov a naučila sa ako komunikovať s hosťami.

20160727_102733

FB_IMG_1469225670589

 

Jedna myšlienka na “Práca animátora nie je až tak úplne dovolenka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s