“How do you get to travel so much?” / “Ako to, že toľko cestuješ?”

Hello yellow, I could not decide whether to write a post like this or not, but well, here we are. Most of you don’t really know anything about me and see me as “someone who is travelling and always uploading pictures”. Based on some messages I get, I see a lot of you are super confused. Honestly, even I am confused about my own life most of the time, so high five. You are asking me if I get to travel from school, or internship, or if I am studying abroad again, or what the heck I am doing. If you are following me on Instagram or we are friends on Facebook, you probably figured, that I am in Spain. I came here at the end of March and yes, I am still here and will be flying back home in June.

Now something about school. Applying to college last year was pretty much just a joke, because I had NO IDEA what do I want to do in life (it still has not really changed, and still not sure for 100%). I started college last September, but as soon as the school started I realized, the career I had choosen is not useful for me, so I just quit. Everyone started asking me questions like “What are you gonna do now?”, but the answer was more than clear. “Travelling till September, and then I will go to college again” (to a different one thou). Just to make this clear, I still think university is important and there are tons of fun clubs and projects where you can join.

I am kindof working here in Spain. I really wanted to find something fun for April and May, because I did not have any plans for theese two months. I found a host family through the internet and they were looking for an au-pair for a short period of time. Honestly, I am pretty sure I could not find a better family. They are super nice, funny, open-minded, they talk a lot and are interested in everything. I love that they want to show me around, experience the culture, meet new people and to feel comfy over here.

The flight back to Slovakia is scheduled to the beginning of June, since the exams for the university will be in June. You probably now, that last summer stood for Turkey, and this summer will be the same as well. Working in the animation team in a resort by the beach was quite fun, so I decided to go back this summer as well. I was doubting whether to go back to the same resort or not, but since my addiction of experiencing new things, I decided to change the hotels. Mainly, I wanted to see  how other hotels work as well. So Turkey, see you soon.

That’s pretty much all and have a great weekend 🙂

20170414_183314

Ahoooj, váhala som, či takýto článok napísať, no predsa. Veľa z Vás pravdepodobne o mne nič nevie a máte ma zaškatuľkovanú ako “tú, čo stále niekde je a pridáva fotky”. Podľa správ čo mi chodia mám pocit, že ste zo mňa celkom kvalitne zmätaní a pýtate sa, či cestujem cez školu, či znova študujem v zahraničí, alebo čo vlastne robím. Úprimne, tiež sa v sebe často nevyznám, takže high five. Ak ma sledujete na instagrame alebo sme kamoškovci na facebooku asi viete, že som v Španielsku. Do Španielska som prišla posledný marcový deň, a áno, ešte stále som tu a domov sa vrátim až začiatkom júna.

Prejdime ale k škole. Keď som si minulý rok podávala prihlášku na výšku, podala som si ju viac menej zo srandy, pretože som absolútne nevedela čo v živote chcem robiť (niežeby som teraz na 100 % vedela). V septembri som teda začala študovať na výške, no odbor, ktorý som si vybrala mi prišiel pre mňa zbytočný, a škola aj systém výučby tiež neboli bohviečo. Tak som sa po pár mesiacoch rozhodla výšku zabaliť – tak či tak som od januára mala naplánovaných zopár “výjazdov”. Na “Čo teraz?” bola odpoveď jednoduchá a viac než jasná. Do septembra cestujem a potom dám vysokej škole druhý pokus (na inej vysokej). Keď sme pri tom, áno, myslím si, že mať výšku je v dnešnom svete dosť dôležité a je tam kopa možností a zaujímavých projektov, kam sa dá zapojiť.

V Španielsku som viac-menej pracovne. Chcela som si nájsť niečo zaujímavého na dva mesiace (apríl a máj). Bývam tu u rodinky, ktorú som si našla na internete a práve hľadali au-pairku na pár mesiacov. Napísali sme si teda pár e-mailov, a zo začiatku som mala obavy, ako to celé dopadne, no myslím, že by som si lepšiu rodinku nájsť ani nemohla. Sú super mega otvorení, inteligentní, stále rozprávajú, všetko ich zaujíma a hneď po príchode mi oznámili, že ma tu extra nepotrebujú (to je dôvod prečo “pracujem” iba tri dni v týždni) a chcú mi ukázať Španielsko, ich kultúru, zaujímavé miesta, jedlá a všetko ostatné čo ma zaujíma.

Začiatkom júna sa vrátim na Slovensko kvôli prijímačkám na vysokej škole, a koncom júna odcestujem do Turecka na ďalšie tri mesiace. Tiež už asi viete, že som v Turecku pracovala aj minulé leto v hotelovom animačnom tíme, no a tento rok ma čaká to isté. S minuloročným hotelom som bola maximálne spokojná, a dlho som sa nevedela rozhodnúť či ísť naspäť do toho istého hotela alebo nie. Chcem vidieť ako fungujú aj iné rezorty a to je dôvod, prečo mením hotel. Příště sa vidíme v Turecku.

Prajem krásny piatok 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s