Cestovanie osamote je super

Cestuj sám  = spoznaj nových kamošov

Zábavná časť cestovania osamote je, že nikoho v krajine nepoznás a v podstate si tak trochu nútený si nájst nových kamarátov. Ak sa sťahuješ do miest ako Barcelona, obávať sa nemusís. Na nete sa dá nájsť všetko a konajú sa tu rôzne aktivitky – medzinárodný piknik, rôzne stretnutia a združenia, ktoré sa organizujú práve pre ľudí, ktorí by chceli spoznať nových ľudí. Aj ja som si našla udalosti na nete, a je to celkom ľahká cesta ako si nájsť medzinárodných ale aj lokálnych kamošov 🙂

17835032_1011798978954742_2428565410744890351_o

 

Nezávislosť či ako to tu vlastne funguje

Španielsko je celkom veľká krajina, ktorá sa skladá z viacerých autonómnych spoločenstiev (presnejšie 17). Katalánsko je jedným z nich a za “hlavné mesto” sa považuje Barcelona. Úradným jazykom je teda katalánčina (niečo medzi španielčinou, francúzštinou a taliančinou, takže ak chceš prísť do Barcelony, aby si si precvičil španinu, Barcelona nie je najlepšie riešenie).  Ako každá čast Španielska, aj Katalánsko má svoju kultúru, architektúru, zvyky aj typické jedlá. Katalánci sa chcú osamostatniť od Španielska a pokúšajú sa o to už dlho, no odpoveď španielskej vlády bolo doteraz stále nie. Zákon hovorí, že Španielsko má byť zjednotené navždy a žiadna časť sa nemôže odpojiť. Katalánci ale chcú samostatnosť a aj to dávajú najavo. Vytvorili si aj svoju vlastnú druhú neoficiálnu vlajku, ktorá vysí na všetkých budovách (v podstate nelegálne).

20170412_121027
Celá Katalánska kultúra je zobrazená na tejto stene – hudba, živé vystúpenia a živé sochy, oblečenie, démoni aj vlajka

 

Prvá Paella v živote

Veľká noc je tu a veľa španielov organizuje velkonočné partyčká. Pred pár dňami sme sa jednej zúcastnili a vieš čo bolo menu? Sí, sí, Paella. Paella je jedno z najtradičnejších jedál Španielska – je to ryža s omáčkou a morskými príšerami 🙈. Španieli milujú všetko čo nájdeš v mori.

IMG_20170413_214725_535

Túra na Montserrat

Ak sa chystás do Barcelony, Montserrat nemôžeš vynechať. Dá sa tam dostať celkom jednoducho vlakom a výhľad je famózny. Montserrat je národný park a je to jedna z najstarších hôr Katalánska. Dááávno v minulosti bola táto hora pod morom a to je práve dôvod, prečo má taký špecificky tvar. V časoch, kedy bola katalánčina zakázaná, Montserrat bolo jediné miesto, kde aj napriek prísnemu zákazu kňazi porušili pravidlá a katalánčinu používali. Pokračovali aj s vydávaním kníh v katalánčine.

Na turistiku je toto miesto ako stvorené, a je tu mnoho cestičiek, ktoré vedú na rozličné miesta. Prejsť sa môžeš napríklad aj na najvyšší bod alebo k tzv. magickému trojuholníku. Verí sa, že ak pobozkáš človeka ktorého miluješ v tomto magickom trojuholníku, vaša láska vydrží navždy. Legenda hovorí, že trojuholník vznikol anjelmi, ktorí sa nudili a začali sa  hrať so striebornými niťami.■

DSC_0396-PANODSC_0399

Jedna myšlienka na “Cestovanie osamote je super

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s