From The USA to Spain / Z USA do Španielska

Holaa chicos y chicas

This time, I am sending you kisses from Spain :). I returned from the USA a few days ago, but already the next day I had an another flight to Barcelona. Between theese two trips I spent 11 hours at home – just enough to switch my winter clothes to summer ones, meet the family and was trying to catch up on some sleep – which was the hardest part, since my body was still in another time zone. Unfortunatelly, I did not get to see my parents, because they were returning from their trip, so we kind of missed each other. But I guess this is how it goes in a family, where everybody loves to travel. 🙂

 

The most exciting things happen when you don’t expect them.

The flight from Chicago to Berlin was not the shortest one, so I was planning to get some sleep during the flight. This way I kind of wanted to prepare my body to the European time zone, and didn’t want to arrive to Barcelona looking like a person on drugs, who has not slept for days. But since you meet “your-kind-of-people” when you expect it the least, I didn’t manage to get any sleep.  I was suprised by how many things  you can have in common by a random person who is sitting next to you on the airpline, and I am not sure if I have ever talked to anybody for nine hours straight. Just a small advice – put your phone down and never be afraid of talking to strangers, doesn’t matter if it’s on the street, airplane, bus, wherever – you never know who you meet. 🙂 (Kind of thankful there is no wifi on the airplanes, people at least socialize)

 

Catalan for a couple of  months

I have always loved the southern countries, and moving to a small city near Barcelona pumped me up. I have never been to Spain before, but after a few days I can safely say, it’s a truly beautiful country, full of green plants, flowers and mountains. Infact Barcelona is 30 minutes away from the neighbourhood I live at, I would not trade living in another place. Anyway, I am used to the country – lifestyle since I have been living on the countryside my whole life. This way I am able to discover the surrroundings of Barcelona a bit more, and there are a couple of big cities nearby, which are very different from Barcelona and are full of history, shops, sports events and other cool activities 🙂

Spanish stereotypes

Not everything you think of Spain is true. One of the things which had popped into my mind  after hearing te word “Spain”, had always been “the siesta” in the afternoon. This “afternoon siesta”, when the shops close, companies stop working, schools have a three hour break, etc., does not apply to every region of Spain. The afternoon siesta is usually held in the southern parts of Spain, where the weather gets way to hot, so people – especially who work outside – can take a break from 2pm – 5pm. This way they are not suffering from the hot climate.

20170402_12470120170402_12533420170402_14041120170402_15062320170403_17082120170402_141615

Holaaa kamoši, 

Tentokrát posielam pozdravy zo slnečného Španielska. 🙂 Z USA som sa vrátila pred týždňom, no hneď na druhý deň som mala booknutý let do Barcelony. Medzitým som strávila 11 hodín na Slovensku – ktoré mi stačili akurát tak na prebalenie si zimného kufra na letný, na stretko s časťou rodiny, no a na dobehnutie spánku – ktorá bola tuším najťažsia časť, pretože duchom som bola ešte v inom časovom pásme. Počas tých jedenástich hodín som sa ale nestihla stretnúť s rodičmi, pretože sa tiež vracali z dovolenky, no a tesne sme sa minuly. Takto to ale tuším chodí v rodine, kde každý rád cestuje 🤔.

Super veci sa dejú keď ich nečakáš?

Let z Chicaga do Berlína nie je práve najkratší, a pôvodne som plánovala prespať celý let, aby som sa aspoň trochu preorientovala na slovenský čas. Druhým dôvodom bolo, aby som v Španielsku nevyzerala ako nejaký človek na drogách čo nespal tri dni. Samozrejme mi tento plán nevyšiel a v lietadle som mala celkom super spolusediaceho a prekecali sme celých deväť hodín. Z tohto vyplýva, že niekedy odlož mobil a rozprávaj sa s cudzincami, pretože nikdy nevieš koho stretneš. 🙂 (Celkom sa mi páči, že na lietadlách neni wifi – aspoň sa ľudia medzi sebou rozprávajú.)

“Katalánka” na dva mesiace

Zimu nemusím a južné krajiny ma vždy ťahali. A úprimne, kto by sa na pár mesiacov nechcel presťahovat do Barcelony? V Španielsku som nikdy predtým nebola, no už po pár dňoch môžem potvrdiť, že to je celkom parádna krajina – hlavne teraz na jar, kedy je všetko zelené, super počasíčko, všade kvety a hory. Bývam 30 minút od Barcelony, a nemenila by som to tu za nič. Od malička som vyrastala na dedine, a takto mám možnost pochodiť a vidieť z Katalánska čo najviac. Dedinka v ktorej bývam je medzi dvomi väčšími mestami, ktoré sú od Barcelony dosť rozdielne a stoja za pozretie 🙂

Španielske stereotypy

Nie všetko čo si o Španielsku my Slováci myslíme, je pravda. Jedna z vecí, ktoré ma vždy napadlo po počutí slova “Španielsko” bola poobedná “siesta”. Táto poobedná siesta, kedy sú obchody a školy zatvorené, ľudia majú troj-hodinové poobedné voľno sa ale nevzťahuje na všetky časti Španielska. Dodržiava sa to hlavne v južnej časti krajiny, kde je super mega teplo na nevydržanie, hlavne cez leto.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s