Z USA do Španielska

Holaaa kamoši,

Pozdravujem zo slnečného Španielska. 🙂 Z USA som sa vrátila pred týždňom, ale ďalší druhý deň som letela do Barcelony. Pôvodne som plánovala let z Chicaga do Berlína prespať, aby som sa rýchlejšia preorientovala na náš čas, a aj aby som v Španielsku nevyzerala ako človek na drogách čo nespal tri dni (samozrejme to nevyšlo, mala som príliš cool spolusediaceho a prekecali sme deväť hodín).
Na Slovensku som strávila 11 hodín – ktoré mi stačili akurát tak na prebalenie si zimného kufra na letný.

“Katalánka” na dva mesiace

Zimu až tak moc nemusím a vždy som mala rada južné krajiny. A kto by vlastne nechcel vyskúšať život v Barcelone? V Španielsku som nikdy predtým nebola, ale už po pár dňoch môžem potvrdiť, že to je celkom parádna krajina – hlavne teraz na jar, kedy je všetko zelené, super počasíčko, všade kvety.  Bývam 30 minút od Barcelony, a nemenila by som to tu za nič. Od malička som vyrastala na dedine, a takto mám možnosť pochodiť a vidieť z Katalánska čo najviac. Dedinka v ktorej bývam je medzi dvomi väčšími mestami – Manresa a Terrassa.

Španielske stereotypy

Nie všetko čo si o Španielsku my Slováci myslíme, je pravda. Jedna z vecí, ktoré ma vždy napadlo po počutí slova “Španielsko” bola poobedná “siesta”. Táto poobedná siesta, kedy sú obchody a školy zatvorené, ľudia majú troj-hodinové poobedné voľno sa ale nevzťahuje na všetky časti Španielska. Dodržiava sa to hlavne v južnej časti krajiny a z toho dôvodu, že je cez leto na juhu veľmi teplo.

20170402_124701.jpg

20170402_14041120170402_15062320170403_170821.jpg

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s