Z USA do Španielska

Holaaa kamoši,

Tentokrát posielam pozdravy zo slnečného Španielska. 🙂 Z USA som sa vrátila pred týždňom, no hneď na druhý deň som mala booknutý let do Barcelony. Medzitým som strávila 11 hodín na Slovensku – ktoré mi stačili akurát tak na prebalenie si zimného kufra na letný, na stretko s časťou rodiny, no a na dobehnutie spánku – ktorá bola tuším najťažsia časť, pretože duchom som bola ešte v inom časovom pásme. Počas tých jedenástich hodín som sa ale nestihla stretnúť s rodičmi, pretože sa tiež vracali z dovolenky, no a tesne sme sa minuly. Takto to ale tuším chodí v rodine, kde každý rád cestuje 🤔.

Super veci sa dejú keď ich nečakáš?

Let z Chicaga do Berlína nie je práve najkratší, a pôvodne som plánovala prespať celý let, aby som sa aspoň trochu preorientovala na slovenský čas. Druhým dôvodom bolo, aby som v Španielsku nevyzerala ako nejaký človek na drogách čo nespal tri dni. Samozrejme mi tento plán nevyšiel a v lietadle som mala celkom super spolusediaceho a prekecali sme celých deväť hodín. Z tohto vyplýva, že niekedy odlož mobil a rozprávaj sa s cudzincami, pretože nikdy nevieš koho stretneš. 🙂 (Celkom sa mi páči, že na lietadlách neni wifi – aspoň sa ľudia medzi sebou rozprávajú.)

“Katalánka” na dva mesiace

Zimu nemusím a južné krajiny ma vždy ťahali. A úprimne, kto by sa na pár mesiacov nechcel presťahovat do Barcelony? V Španielsku som nikdy predtým nebola, no už po pár dňoch môžem potvrdiť, že to je celkom parádna krajina – hlavne teraz na jar, kedy je všetko zelené, super počasíčko, všade kvety a hory. Bývam 30 minút od Barcelony, a nemenila by som to tu za nič. Od malička som vyrastala na dedine, a takto mám možnost pochodiť a vidieť z Katalánska čo najviac. Dedinka v ktorej bývam je medzi dvomi väčšími mestami, ktoré sú od Barcelony dosť rozdielne a stoja za pozretie 🙂

Španielske stereotypy

Nie všetko čo si o Španielsku my Slováci myslíme, je pravda. Jedna z vecí, ktoré ma vždy napadlo po počutí slova “Španielsko” bola poobedná “siesta”. Táto poobedná siesta, kedy sú obchody a školy zatvorené, ľudia majú troj-hodinové poobedné voľno sa ale nevzťahuje na všetky časti Španielska. Dodržiava sa to hlavne v južnej časti krajiny, kde je super mega teplo na nevydržanie, hlavne cez leto.

20170402_124701.jpg

20170402_14041120170402_15062320170403_170821.jpg

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s