How do I stay in shape during travelling?/ Ako spájam cestovanie a zdravú stravu?

One of the question I am dealing quite often (especially now), is how to stay in shape while travelling. Endless days spent at the airports, hours of flights, jet – lags, new cultures, lack of sleep…Sometimes, staying fit is quite a challange. Afterall, there is not many healthy stuff to eat at the airport or during the flights either..BUT… Since you are able to take some snacks from home to the airplane with you (not liquidy), everything gets easier.

Jedna z úloh, s ktorými sa v poslednom čase dosť zaoberám, je ako zostať fit aj počas cestovania. Nekonečné dni strávené po letiskách, desiatky hodín letov, jet-lagy a časové posuny, nové prostredie, nedostatok spánku..  Niekedy to môže byť celkom pekná výzva. No a na letisku alebo v lietadle teda ozaj nenájdeš veľa zdravého jedla..ALE… Jedlo si môžeš so sebou vziať aj cez letiskové kontroly, takže časť problému je vyriešená. Proste si zober jedlo z domu!

1. Slice up some vegetables / Nakrájaj si zeleninu

Slice up some of your favourite veggies and put it to a doze. They are a perfect snack at any time, doesn’t matter if it’s morning or midnight. In case you do not like them raw, you can cook them in water at home, before you leave.

Nakrájaj si zeleninu a daj ju do plastovej krabičky. Zelenina je super hocikedy, nezáleží či je ráno alebo polnoc. Ak ti surová zelenina nechutí, uvar si ju doma vo vode pred tým ako ideš na letisko.

2. Take fruits / Zober si ovocie

My favourite ones are apples and bananas – I could eat tons and tons of apples and bananas.  You can basically take any kind of fruit, but be careful, bringing fruits, vegetables and meat is strongly forbidden to some countries – and if it’s forbidden, you better eat everything during the flight or throw them away right after landing. I am sure you don’t want to kill your day at the police.. For example, on the Seychelles, I kind of got into trouble because of this.

Pre mňa sú jablka a banány na mieste číslo jeden, a jedla by som z nich kilááá. V podstate si môžeš zobrať akýkoľvek druh ovocia, ale pred odletom si naštuduj, či je dovolené zobrať do destinácie ovocie, zeleninu a mäso. Do niektorých krajín je prísny zákaz dovážať hocijakú potravinu. Ak nie, tak zjedz všetko počas letu, alebo ich vyhoď hneď pri pristátí – som si celkom istá, že nechceš zabiť deň na polícii. Napríklad, nepríjemná skúsenosť sa nám ohľadom tohto stala na Seychellských ostrovoch.

3. And Dried fruits / Aj sušené ovocie

Eat dried fruits (I love plumbs and raspberries) instead of the sweet cookies they give you on the airplane. They are full of sugar as well, but it’s natural sugar and dried fruits are a bit healthier alternative.

Namiesto keksíkov a koláčov, ktoré rozdávajú v lietadle, si daj sušené ovocíčko. Aj ovocie je plné cukrov, no je to prírodný cukor, a sušené ovocie je aspoň o trochu zdravšia alternatíva.

4. Nuts / Oriešky

I take cashews with me everytime, to every flight, just because I love them. To be honest, I don’t even want to know how much money I have spent on cashews in my life. In case you are really hungry, just eat some nuts/ take your favourite kimd of nuts/ and you will not be hungry anymore. Always take natural nuts,  not roasted, salty or seasoned ones.

Ja si beriem kešu oriešky na každý let, pretože ich totálne milujem, a radšej ani nechcem vedieť, koľko peňazí som už v živote minula na kešu oriešky. Super zaháňajú hlad. Neber si ale pražené ani solené, zostaň u natural.

5. Take an empty waterbottle / Zober si prázdnu fľašku

This is probably the most important point. Keeping yourself hydrated is very important – especially during long flights. The air on the airplane in super dry. Refill your waterbottle before the take-off, and if needed, you can always ask the cabin crew to refill it for you. In case you are a fan of teas, take teabags, and ask the crew for some hot water.

Toto je pravdepodobne najdôležitejší bod. Vzduch v lietadlách je veľmi suchý, a zostať hydratovaný je dôležité – hlavne počas dlhých letov. Pred odletom si dopusti do fľašky vodu, a v prípade potreby, požiadaj letušku, aby ti fľašu znova naplnila. Ak miluješ čaje, tak si zober sáčky čaju zo sebou, a vypýtaj si na palube horúcu vodu.

6. Crackers might be a good option as well / Ber si aj sucháre

Don’t take salty, too greasy or seasoned crackers. Take the plain ones, you can even eat it with your sliced vegetables or some cheese.

Špaldovo-ryžove sucháre sú pre mňa tiež v hornej priečke. Zelenina + špaldové sucháre = nič viac mi počas letu netreba.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s