Conquering the empty roads of Santa Cruz / Potulky prázdnymi uličkami v Santa Cruz

20170218_174849

Olaaaaa world..where to begin? I got obsessed with Portugal, it’s people, music, with Pastel de Nata, fresh fruits, social life (not just the parties)..and beaches. We spent the first five days in a famous  vacation destination -in Santa Cruz. Since it´s winter in Portugal as well, there were not many things going on. Just a few locals, empty pubs, shops and restaurants. But everything has advantages, and I am not suprised, why Santa Cruz appeared to be more photogenic than ever. Every single  spot was worth a picture, and we didn´t even have to wait for people to “get out from our pictures”. Even the beaches which are all crowded during summer, now we just had for ourselves.:)

Čavkoooo.. kde začať? Portugalsko som si totálne zamilovala (vlastne si myslím, že som s Portugalskom posadnutá). Dopomohla k tomu mentalita ľudí, hudba, Pastel de Nata (sladké pečivo), všade čerstvé ovocíčko, kachličky na domoch,  no a hlavne ich pohľad na život. Prvých päť dní sme strávili v (pre Portugalcov ) preslávenej dedinke Santa Cruz. Keďže  aj u nich je obdobie zimy, dedinka bola skoro prázdna, a okrem pár dedinčanov, by ste tu nikoho nenašli. Všetko má však svoje výhody a všetko sa tu zdalo byť mega fotogenické.  Každá jedna ulička alebo dom stál za fotku. Dokonca aj pláže, kde je cez leto “hlava na hlave”, boli teraz prázdne a mali sme ich iba pre seba:).

We arrived to Santa Cruz Saturday afternoon. After discovering the hotel and the swimming pool, we decided to take a walk and check out the beach, since we did not really have a plan for the rest of the day. But seriously, is there a better program for a Saturday afternoon? Our hotel was just a fifteen – minute walk from the coast.

Do Santa Cruz sme dorazili v sobotu poobede. Hneď ako sme sa v hotely  trochu zorientovali, vyrazili sme na pláž – tak či tak sme na sobotu nemali naplánovaný žiadny program. No a úprimne, myslíš, že existuje lepší program na sobotu, ako prechádzka po pláži?

We kept on walking and walking, and I was slowly, but surely, started to get obsessed with Portugal. And it was just the first day. The tiny colorful roads, flowers, the breeze from the ocean..and we finally approached the beach.
“Are you kidding me, this is awesome!!!” (pretty sure love at first sight exists – at least if we are talking about travelling). Sand, wawes, cliffs, hidden bays, wievpoints, caves, picnic spots.. and  “OMG, look at that rock! I have seen it in so many pictures, I seriously had no idea it´s in Portugal! This is just so cool!”

Ako sme sa tak potulovali uličkami, pomaly, ale isto som  sa do Portugalska zamilovala – a to bol iba prvý deň.  Tie úzke, farebné cestičky, rozkvitnuté kvety, oceán a morský vzduch mali niečo v sebe.
“Robíš si srandu, toto je mega” (som si celkom istá, že láska na prvý pohľad existuje – aspoň teda keď sa jedná o cestovanie). Pláž, piesok, vlny, výhľady, útesy, jaskyne..no a .. “Pozri na tú skalu! Videla som to všade po internete, nikdy som ale nevedela že to je v Portugalsku!! Toto je proste krása.”

20170219_141625

20170220_082046
Take a seat, please
./

20170222_082607

Portuguese Herritage Park Village – Aldeia tipica Jose Franco Sobreiro – / Skanzen Portugalskej dediny

On the fifth day, it was time to change location, so we took a bus from Santa Cruz to Lisbon. On the way, we stopped in a Heritage Park Village, which is a typical Portuguese open – air museum. This place was perfect for learning a bit more about the Portuguese culture and it´s history. Old fashioned schools and shops are also a part of this tiny village, and while in Portugal, you definitely shouldn´t miss this place:)

V piaty deň bol čas na zmenu, a z dedinky Santa Cruz sme sa autobusom previezli (aj presťahovali) do hlavného mesta – Lisabonu. Na ceste sme sa zastavili v skanzene /Aldeia tipica Jose Franco Sobreiro/. Toto miestečko je perfektné pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť o čosi viac o Portugalsku, jej kultúre a niečo  z histórie 🙂

20170222_10414820170222_10324020170222_10360420170222_10325320170222_102517

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s