How to loose some pounds in Rome – The perfect FIT Itinerary / Ako zhodiť pár kíl v Ríme

Eating pizza with ice cream, and pasta with more pizza, but still staying in shape? Yeah, it´s possible.. We decided to give up on metro and buses (for most of the time) and turned our feet to “our public transport”. This way you will be able to enjoy the delicious Italian cousine, and your chances of discovering wonderful parks and hidden spots are rising up to the Sun.

“Just buy a day-pass for the metro. They have a metro station by every significant monument, so it´s easy”. – words of (almost) every tourist who has visited Rome.

I mean, they were right. Rome has a metro station by every monument which are a must to see, but we wanted to experience Rome in a different way. Getting lost in the city and wandering around the narrow, cozy Italian streets was exactly the thing, we pinned  to our bucket list.

If you decide to apply our “Fit Plan”, get ready for hard – core walking. By hard – core, I mean around 8 miles a day (which for some of you might be eazy – breazy, if you are used to long walks.)

We had four  full days to crawl through this city, (to be honest I could easily survive some more) and experience the real, Italian atmosphere.  There are  tons of masterpieces in Rome, actually the whole Rome is a huge masterpiece.

GOOD TIP
Of course, everything has it´s own beauty, but waiting in the line for more than three hours doesn’t really sound like a cool thing to do. This is the reason, why you should buy all the tickets (to museums, churches..) ONLINE- this way, you can just skip the lines.

*******************************************************************
Jedálniček pozostávajúci z pizze, cestovín, zmrzky a viac pizze znie ako sen, nie? Predstavujem ti náš “zdravý” stravovací plán v Ríme, a napriek tomu sme predsa zhodili pár kíl. Pýtaš sa, či je to vôbec možné?  Namiesto používania metra a autobusov sme sa rozhodli pochodiť Rím pešo. Chodiť pešo je základom všetkého – týmto spôsobom si môžeš užiť taliansku kuchyňu bez výčitiek, no a okrem toho máš vysoké šance na objavenie rozprávkových parkov a skrytých scenérií.

“Kúpte si  denný lístok na metro, pri každej pamiatke je zastávka” -túto vetu ti povedia (skoro) všetci turisti, ktorí v Ríme už boli.

Veď majú pravdu. Zastávka je pri každej historickej budove, ktorú musíš vidieť, ale my sme chceli Rím prešpacírovať trochu inak. Stratiť sa v meste v úzkych a útulných uličkách bola presne vec, ktorú sme chceli robiť.

Mali sme štyri celé dni, aby sme Rím zmapovali, preskúmali  (úprimne, v pohode by som tam ešte pár dní vydržala) a užili si pravú taliansku atmošku. V Ríme je milión historických pamiatok, v podstate celý Rím je jedno obrovské dielo.

TIP PRE TEBA
Samozrejme, všetko má svoju krásu, ale hodinové čakania v radoch aby si sa dostal do múzeí a kostolov, asi nie je vec, čo chceš robiť. Lístky kúp online cez internet a takto sa dovnútra dostaneš bez čakania.

****************************************************************************

DAY 1 / Prvý deň
The first day we really got into walking, and we saw most of the things we didn´t even mean to see.  We got through The Villa Borghese gardens and park (which was one of my favourite place, and thoose trees.. if you know where to get them, let me know),  Spanish Steps, The Trevi Fountaine, Piazza del Popolo, Altare della Patria..

Prvý deň sme sa do chodenia vrhli viac ako sme mali, a videli sme aj to, čo sme vidieť v ten deň nechceli. Navštívili sme záhrady  a park The Villa Borghese (toto miesto zostalo jedno moje z najobľúbenejších), Španielske schody, Fontánu Trevi, Piazzu del Popolo a Altare della Patria.


DAY 2 / Druhý deň

The Colosseum, Pantheon, Piazza Navona and Trastevere. (Is it time for some wine yet??)
Koloseum, Pantheon, Piazza Navona a časť Trastevere (môžme si už konečne dať víno??)

DAY 3 / Tretí deň
We visited the smallest country in the entire world – Vatican (Bucket list wish checked √), Castel Sant´ Angelo and in the evening, we decided to get some more pizza. (again, but who cares, we were in Italy, so where else should I eat pizza?).

Háádaj čoo – navštívili sme najmenší štát sveta – Vatikán, Castel Sant´ Angelo a večer sme sa rozhodli zablúdiť do pizzerky (sme v Taliansku, kde inde máme jesť pizzu?)

Good Tip 2
If you would like to visit the Vatican museum and the Sistine Chapel, Sunday is not the right day to do it. Both of them are closed on Sunday.

Sixtínska kaplna a Vatikánske múzeum sú v nedeľu ZATOVRENÉ.

DAY 4 / štvrtý deň
This was our last FULL day, so we finished it up with the Vatican Museum and The Sistine Chapel (and maybe pizza?)

Štvrtý deň bol zároveň aj našim posledným celým dňom v Ríme. Zakončili sme to Vatikánskym múzeum a Sixtínskou kaplnkou. A pizzou.

And how did the last day go? Well, we almost missed the airplane – can you imagine  the bonds between the city and us? Rome just didn´t want to get rid of us.

A ako vyzeral náš posledný deň? Lietadlo sme skoro zmeškali – vieš si predstaviť to silné puto, ktoré sme si s týmto mestom vytvorili? Rím nás nechcel nechať odísť.■

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s