Ako zhodiť pár kíl v Ríme

Jedálniček pozostávajúci z pizze, cestovín, zmrzky a viac pizze znie ako sen, nie? Predstavujem ti náš “zdravý” stravovací plán v Ríme, a napriek tomu sme predsa zhodili pár kíl. Pýtaš sa, či je to vôbec možné?  Namiesto používania metra a autobusov sme sa rozhodli pochodiť Rím pešo. Chodiť pešo je základom všetkého – týmto spôsobom si môžeš užiť taliansku kuchyňu bez výčitiek, no a okrem toho máš vysoké šance na objavenie rozprávkových parkov a skrytých scenérií.

“Kúpte si  denný lístok na metro, pri každej pamiatke je zastávka” -túto vetu ti povedia (skoro) všetci turisti, ktorí v Ríme už boli.

Veď majú pravdu. Zastávka je pri každej historickej budove, ktorú musíš vidieť, ale my sme chceli Rím prešpacírovať trochu inak. Stratiť sa v meste v úzkych a útulných uličkách bola presne vec, ktorú sme chceli robiť.

Mali sme štyri celé dni, aby sme Rím zmapovali, preskúmali  (úprimne, v pohode by som tam ešte pár dní vydržala) a užili si pravú taliansku atmošku. V Ríme je milión historických pamiatok, v podstate celý Rím je jedno obrovské dielo.

TIP PRE TEBA
Samozrejme, všetko má svoju krásu, ale hodinové čakania v radoch aby si sa dostal do múzeí a kostolov, asi nie je vec, čo chceš robiť. Lístky kúp online cez internet a takto sa dovnútra dostaneš bez čakania.

 Prvý deň

Prvý deň sme sa do chodenia vrhli viac ako sme mali, a videli sme aj to, čo sme vidieť v ten deň nechceli. Navštívili sme záhrady  a park The Villa Borghese (toto miesto zostalo jedno moje z najobľúbenejších), Španielske schody, Fontánu Trevi, Piazzu del Popolo a Altare della Patria.


Druhý deň

Koloseum, Pantheon, Piazza Navona a časť Trastevere (môžme si už konečne dať víno??)

Tretí deň

Háádaj čoo – navštívili sme najmenší štát sveta – Vatikán, Castel Sant´ Angelo a večer sme sa rozhodli zablúdiť do pizzerky (sme v Taliansku, kde inde máme jesť pizzu?)

Sixtínska kaplna a Vatikánske múzeum sú v nedeľu ZATOVRENÉ.

Štvrtý deň

Štvrtý deň bol zároveň aj našim posledným celým dňom v Ríme. Zakončili sme to Vatikánskym múzeum a Sixtínskou kaplnkou. A pizzou.

A ako vyzeral náš posledný deň? Lietadlo sme skoro zmeškali – vieš si predstaviť to silné puto, ktoré sme si s týmto mestom vytvorili? Rím nás nechcel nechať odísť.■

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s