All the roads lead to Rome, but where do they lead from there? / Všetky cesty vedú do Ríma, ale kam vedú odtade?

They say all the roads lead to Rome, but really, where do they lead from there?

Hovorí sa, že vedú všetky cesty do Ríma, ale čo myslíš, kam vedú cesty odtade?

20170120_133931

” Let´s get some wine.”

Dajme si víno”

Exactly, wine bar would be a pretty good answer. All the roads lead to wine bars. I mean pizza, gelato, pasta and cappuccino would be right answeres too, but wine just sounds better.

Have you been to Rome yet? If you haven´t, be careful, you can get addicted to this city easily.  Either way, it´s always a good idea to go back. We discovered some of the best pizzerias and wine bars.  They are worth giving a visit. I prooooooomise.

Presne tak, vináreň by mohla byť správna odpoveď. Všetky cesty v Ríme vedú na víno. Pizza, cestoviny, zmrzka a kapučino by mohli byť uznané tiež, ale víno znie lepšie.

Bol si už v Ríme? Ak ešte nie, tak si dávaj pozor, je to vysoko návykové mesto. A ak áno..tak Rím sa oplatí vidieť minimálne ešte raz. Našli sme tie najlepšie pizzerky a vinárne, ktoré sa oplatí navštíviť, a som si celkom istá, že si ich zamiluješ aj ty. Sľubujem.

Where to get breakfast ? / Kam na raňajky?

So, the second day we discovered this small cafeteria called “Vero”, which is quite healthy.  A modern – styled cafeteria, with a various choice of fruits, subs, sandwiches, salads, croissants and coffees. (Yeah, Yeah, Yeaah, BIG high fives to morning cappuccinos with croissants)

Hneď druhý deň sme objavili útulnú kaviareň menom “Vero”. Moderne zariadená kaviareň, ktorá ponúka celkom zdravé raňajky typu ovocia, sendvičov, šalátov, croasantov a kávy. (Parapapapaaa milujem ranné kapučká s čerstvým croasantom)

img-20170122-wa0066

Want to meet the coolest waitresses? /Kde stretneš najlepších časníkov?

Definetely  Cajo – Gajo in Trastevere. This place has seriously everything you have to experience in Italy. Awesome food, the best wine and a cozy Italian atmosphere.

V reštike Cajo-Gajo v časti Trastevere. Toto miesto má všetko, čo si len zmyslíš a čo musíš v Taliansku zažiť. Skvelé jedlo, najlepšie víno a taliansku atmošku.

Let´s eat pizza with locals! / Dajme si pizzu s Talianmi

Pizza de Remo. This pizzeria is full of Italians, it´s quite busy thou, but on the other hand it´s quite cheap and the pizza is really good.

Pizza de Remo. Táto pizzerka je plná Talianov. Napriek tomu že je dosť preplnená, pizza tu je naozaj chutná a celkom lacná.

img-20170122-wa0029

Don´t forget, it´s never too early, cold, rainy, foggy or late to eat an ice-cream in Italy :). Ice-cream shops are literally everywhere you look and all of them have a unique style.
(Seriously, is there anything better than a real Italian ice-cream?)

Nikdy nie je príliš skoro, chladno, daždivo, hmlisto alebo neskoro na zmrzku. Na taliansku zmrzku. Zmrzlinu tu predávajú všade a každý jeden obchodík má jedinečný štýl. 

20170121_115508

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s