What I did in the USA for one year? / Rok v USA

Why I was there and what I did?  Well.. I lived there. I went to school, lived in a family, joined clubs, took trips, hung out with friends.. Basically, everything.

People say, studying abroad is a “Life in a year, not a year in a life.”  Actually, makes sense. The first day you go to your exchange, you don´t know anyone, in some cases you do not speak the language, don´t know the customs, what is normal, what you can expect from people,  you change schools, get a new family, sinblings, house, adress, celebrate holidays in your new family..

I tried to take up as much activities as possible, since I didn´t want to sit at home for a year. It´s the worst you can do. I wanted to experience America as much as possible, so I decided to join everywhere what I thought would be interesting.

If you are visiting a school, there are a bunch od activites you can choose from. Language clubs, cooking clubs, sports, drama clubs, the choir..

Sports are divided into three seasons (fall, winter and spring). In fall I played tennis, I absolutely love this sport, I always did and now I got to play it every day. A couple of practices daily with a couple of game days weekly. What could be more fun?

**************************************************************************

“Prečo si do USA odcestovala a čo si tam vlastne robila?” Odpoveď je.. Bývala som tam. Chodila do školy, žila v hosťovskej rodine, objavovala, zabávala sa s kamošmi.. V podstate všetko (možno aj viac), čo robím doma.

Hovoria, že štúdium v zahraničí je viac ako rok v živote. Je to život v roku. Dáva to zmysel. Najprv ti je všetko nové, nepoznáš nikoho, myslíš si že máš fajn anglinu ale po prvej konverzácii si uvedomíš, že si sa mýlil.  Nevieš čo očakávať od ľudí, čo sa smie a nie, čo je normálne, meníš školu, dostaneš svoju druhú rodinu, súrodencov, dom, adresu, oslavuješ sviatky o ktorých si predtým nemal ani poňatia..

Snažila som sa zapojiť do čo najviac aktivít, sedieť doma a pozerať na telku (alebo na počítač) som v pláne nemala. Tak či tak by to bolo to najhoršie riešenie. Ameriku som chcela pochopiť spoznať čo najviac, ako sa len dalo, takže som sa rozhodla, že sa zapojím všade, čo by teoreticky mohlo byť zaujímavé.

Na strednej škole je meeeega veľa aktivít, športov a klubov, kam sa môžeš zapojiť. Jazykové kurzy, hodiny varenia, pozeranie filmov, športy, herectvo, tanec, zbor, farmárčenie, staranie sa o kvetiny.. naozaj, čo ťa len napadne..

Športy na škole sú rozdelené na tri sezóny – jesenné, zimné a letné. Na jeseň som hrala tenis (vo výbere je ešte volejbal a atletika), tento šport totálne milujem a konečne som mohla trénovať hodiny denne a chodiť na zápasy. Čo viac mi bolo treba?

img_2503

Winter stands for basketball and powerlifting. I am not a big fan of collective sports and I can not even lift a plate with food on it, but I gave basketball a try. Even if I decided to quit later on, I am glad I tried it.

Zima sa rovná basketbalu a “powerliftingu” (absolútne nemám poňatia ako sa toto volá po slovensky, no internet mi poradil silový trojboj). Najväčšia fanúšička tímových športov nie som, ale predsa som to skúsila. No a na dvíhanie činiek som sa račej nedala, mám problém dvihnúť aj tanier plný jedla)

2013-11-26-19-57-06my-1-basketball-game

Besides tennis, I was super – duper excited to try a new “american” sport – softball. Softball is played in spring, and I know, I know.. It´s a collective sport as well, but I liked it million times more than basketball.. And anyway, we don’t  have it here, so where would I be able to play a softball game, if not in the USA?

Okrem tenisu som si zamilovala aj softbal ( čo je v podstate baseball, len pre dievčatá). Hrá sa na jar, a áno je to tiež tímový šport, ale tento mi sadol.

998947_10202821374927413_5346127180652213510_n

10264577_676271809096504_4028008844932484937_n

I joined the Spanish Club as well. I had Spanish language all year around.  And a lot of my friends were in that club sooo.. We had tomato fights, movie nights, decorated cookies, went to international folk festivals..

Dala som sa aj do španielskeho klubu, už len z dôvodu, že predmet “španielčina” som  mala po celý rok. Patrilo to k jedným mojim najobľúbenejším klubom, aktivity ako ohadzovanie sa rajčinami, pozeranie španielskych filmov, latino tance, kopa festivalov a cestovania.

throwing-tomatoes

In January, I started to take dance classes – point, jazz, tap and ballet. “I was always fascinated by ballet, and now you say  I have a chance to try it?” (Yeesss, take it Noemi, just do it, even if your mom thinks it´s crazy to start dancing ballet at the age of 17) I used to take dance classes when I was little, so it was about time to stand on the stage again.

Začala som aj tancovať – hneď dokonca štyri druhy tanca a balet bol medzi nimi. (Baletom som bola vždy očarená, a teraz mi hovoríš, že mám možnosť balet tancovať?? áno Noemi, poďme do tohooo).

905828_705046799544708_4507787346283165290_o

Theese were the main activities which filled my schedule for the year.  Sports, dancing, sports and more sports. Anyway, I gained like fifteen pounds, so I don´t really get this, but whatever. It’ the USA. 🙂

Tieto boli hlavné aktivitky, s ktorými som v USA zabíjala svoj čas. Okrem školy samozrejme, ale študenti tam žijú školou. Školu som tam milovala a dokonca som sa tešla na pondelky. Čo sa mi na Slovensku veľmi často nestávalo.

2 myšlienky na “What I did in the USA for one year? / Rok v USA

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s