“Should we go to London?” – Five unusual things you have to visit / “Nepôjdeme do Londýna?” – päť nezvyčajných vecí, ktoré musíš navštíviť

You know which conversations are the best? Thoose random ones about travelling, and a couple of weeks later you truly end up at the airport waiting for your flight. From all of my spontaneous trips, London is on the first place.

London has seriously everything you name. The double deckers, mixed cousine (if you want to keep the budget, Tesco might be a great option, you will find everything there – from cooked pasta to salmon, and you can ejoy a romantic dinner on Piccadilly Circus watching the huge screens – like a BOSS :D), 3/4 metro station, fascinating architecture, famous soccer clubs..

Vieš ktoré konverzácie sú najlepšie? Tie, kedy sa náhodne začnete rozprávať o cestovaní a o dva týždne neskôr čakáš na Check-ine na letisku. Zo všetkých mojich spontánnych ciest Londýn obsadzuje prvú priečku.

Londýn má všetko, čo ťa napadne. Poschodový autobus, medzinárodnú kuchyňu (alebo aj Tesco, ak nechceš míňať priveľa na jedlo), známu metro stanicu 3/4 z Harryho Pottera, detailnú architektúru, známe futbalové kluby..

20151201_141143

Sure,  the city center is a must – The Buckingham Palace, Big Ben and all the famous buildings you assume, they are in London. Seriously they are  cool, and we went down there every day… But guess what… The cool stuff are all around London, not just in the center. Theese are the five places you should not miss either!

Buckinghamský Palác, Big Ben a všetky známe budovy ktoré nájdeš v Londýne si nemôžeš nechať ujsť, no mesto ponúka oveľa viac, ako iba centrum. Cool veci a budovy nájdeš po celom Londýne a toto je päť miest, ktoré odporučujem navštíviť:

 

Visit The Queen Elizabeth Olympics Park and do shopping in Westfield afterwards! / Navštív Olympijský park kráľovnej Alžbety a potom sa zastav na nákupy vo Westfielde!

It´s easy to get there by metro, and The Queen Elizabeth Olympics Park is one of the largest training centers in London. It´s a home to a lot of stadiums, bunch of concerts, parklands, cafés. There is a chance you will meet some famous athletes as well.. Right by the stadium, you will find a huge shopping center – The Westfield Stratford, and for thoose who love to shop, make sure you have all your credit and debit cards with you.

S metrom sa sem dostaneš raz-dva, a tento Olympijský park patrí k najväčším tréningovým centrám v celom Londýne. Postavili tu štadióny, konajú sa tu koncerty, nájdeš tu parky aj kaviarne. Pravdepodobnosť, že stretneš známych športovcov je tiež dosť vysoká. Hneď pri parku je postavené aj nákupné centrum The Westfield Stratford, a ak miluješ nakupovať, takmsi vyhraď jeden celý deň. 

20151203_12033920151203_115158

Wimbledon or Chelsea? /Wimbledon alebo Chelsea?

Tennis or soccer?  Both! It might take some time to get to The Wimbledon Tennis Stadium, but if you love tennis, it´s worth it. The metro line doesn´t reach to The Wimbledon Stadium, so  you´ll have to take a bus to get there.

Tenis alebo futbal? Obe!  Priamo na Wimbledon sa metrom nedostaneš. Budeš musieť nasadnúť aj na bus, ale ak miluješ tenis, nie je o čom.

20151204_14211520151204_130624

Where on Earth do you want to visit a library if not in London? / Kde inde chceš navštíviť knižnicu, ak nie v Londýne?

England is a home to some of the most famous writers. Believe me, stopping by in local libraries has its own charm. Try it out!

V Anglicku sa narodilo kopa svetoznámych autorov. Daj si tú pol hoďku a zastav sa v miestnej knižnici. Má to svoje čaro.

20151201_134920

Ilford

Ilford is the part of London. We lived there, and there could not be a better place to live at. Ilford works like a small city and offers everything – from shopping malls, libraries, hotels, street markets, schools, parks..Literally everything.

Ilford je časť Londýna. Ubytko sme mali práve v tejto časti, a ani si neviem predstaviť bývať na inom mieste. Ilford funguje ako maličké mesto, nájdeš tu knižnice, hotely, trhy, nákupné centrá, školy, parky..Doslovne všetko.

20151201_13505720151201_141156

Watch out, the squirells might bite / Pozor na veveričky, niektoré hryzú

If fedding squirells and chipmunks were not on your list, put it on right now! It is one of my favourite memories. But watch out, som of them might bite (one of them bit me too and I freaked out like never befor. Even my finger was bleeding. Poor Noemi.)

Ak si neplanoval kŕmiť veveričky v parku, tak si to daj medzi plány hneď teraz. Je to jedna z mojich najobľúbenejších spomienok. Dávaj si ale pozor, niektoré sú proste divné a hryzú (tiež ma jedna pohryzla, aj mi prst krvácal. Chúďa ja, ešteže som prežila)■

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s