“To sa fakt vrátiš až o rok?” – alebo aj život výmenného študenta

Celkom dobrodružné preletieť v 16-ich rokoch sama preletieť Atlantik a nevrátiť sa rok. Kto by nechcel skúsiť život Amíka?
Po preletení niekoľkých časových pásiem, lietadlo pristálo a ja som sa zrazu ocitla vo väčšom meste ako celé Slovensko.  Vtedy som si prvý krát uvedomila, kde som a čo tu vlastne robím. A  že svoju vlastnú izbu uvidím až o 11 mesiacov.

V ten deň som spoznala niekoľko super ľudí v mojom veku z celého sveta.  Doslova z celého sveta, z každého kontinentu. Okrem Antarktídy. Mali sme dvojdňové sústredenie a na tretí deň si nás vyzdvihli rodiny. Prvý krát som ich videla naživo – dovtedy sme si poslali pár e-mailov. Vždy ma fascinovali “americké domy”, ktoré som pred tým videla iba vo filmoch, ale teraz som v jednom z nich išla bývať. Plus bol ešte aj na golfovom ihrusku (pár krát sa stalo, že nám golfisti rozbili okno)..

Do USA som prišla na začiatku augusta, takže pred začatím školy som si ešte mohla užiť  letné prázdniny.  Študenti tu ale žijú školou, čo znamená, že aj počas leta majú v škole tréningy – niekedy aj dvakrát do dňa. Tenis sa mi začal hneď druhý týždeň, čo bolo super, pretože som sa nenudila. Americký školský systém ma dosť prekvapil.. Možno kvôli tomu, že na Slovensku študenti v škole nestrávia ani o sekundu navyše. Proste si tu odsedíme šesť – sedem hodín a zo školy chceme vypadnúť čo najrýchlejšie ako sa iba dá.

2013-08-17-15-18-12

2013-08-17-14-18-24

 

 

 

Jedna myšlienka na ““To sa fakt vrátiš až o rok?” – alebo aj život výmenného študenta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s