Keby toto moji rodičia vedeli, samú do sveta by ma asi nepustili

Och, Noemi..Keby tvoji rodičia vedeli niektoré tvoje “výletíky”, najšťastnejší by asi neboli.. Prosím rešpektuj situáciu, a tento príbeh si nechaj pre seba. Ako ináč, stalo sa to v Turecku – a pravdupovediac, je to jeden z mojich naaaaaajpamätnajších dní z celého leta.

img_1372

 

Nedeľa znamenala deň voľna, no a so svojou spolubývajúcou z Ukrajiny sme sa rozhodli ísť na túru do hôr. Nasadli sme teda na autobus smerujúci do mestečka Manavgat, a od tade prestúpili na ďalší bus, smerom na Oymapinar. Po horúcich dňoch sme sa nevedeli dočkať čerstvého horského vzduchu.  Všetko išlo podľa plánov, dokým autobus nezastavil v jednej dedinke v strede ničoho, a šofér  vyhlásil „posledná zastávka“. Od toho momentu sme ani len netušili, kde to do kelu sme.

Autobus z Manavgatu do Oymapianar – u bol skoro prázdny. Okrem nás na busy cestovala iba jedna rodinka.  Rodina ale vystúpila a my sme stáli sedeli v autobuse a dúfali, že sa do tých hôr dostaneme už čo najskôr, pretože teplo bolo na nevydržanie.  Keď ale rodinka vystúpila, autobus sa nepohol a šofér sa nám snažil niečo vysvetliť, lenže naša turečtina bola dosť na mizernej úrovni.  Tak sme si mysleli že je všetko fajn, asi s nami chcel iba nadviazať konverzáciu.

Rodinka, ktorá vystúpila videla, že sa nám autobusár snaží niečo vysvetliť, takže prišli naspäť k autobusu.

„Šofér sa vám snaží povedať, že sme na poslednej zastávke, takže musíte vystúpiť.“

„Ehm, Posledná zastávka? Mysleli sme si, že sa týmto spojom dostaneme pri hory.“

„Nieee, Nie..Toto je posledná zastávka.. Kde sa baby chystáte?

„Viete, dnes máme deň voľna, tak sme si chceli zájsť na túru.“

„ Do hôr? Dve dievčatá? Je to príliš nebezpečné, ste v Turecku. Toto nie je Európa. Ak chcete, tak sa k nám môžete pripojiť. Tuto v tejto oblasti nie je nič zaujímavého, čo by sa tu dalo robiť. Viem, nie je dôvod, prečo by ste mali veriť cudzincovi v Turecku, ale my bývame tiež v Európe. V Belgicku. Môj otec zomrel pred pár dňami, tak sme sa vrátili na pohreb. Naozaj, nie je dôvod prečo by ste mi mali veriť, ale snažím sa vám iba pomôcť.“

Naozaj netuším, prečo sme tomuto mužovi uverili, ale vystúpili sme z autobusu. Rodinný dom bol iba na druhej strane cesty.  Priali sme pozvanie, čo iné sme mali spraviť? Stratili sme sa a absolútne sme nevedeli, kde sme. Jediné čo sme vedeli bolo, že od hôr sme ďaleko, no a za deň tu prejdú iba tri autobusy.

Zrazu sme sa ocitli v pravej, obrovskej tureckej rodine a pripojili sme sa k pitiu čaju v záhrade.

13937820_1759579140922366_4830038798428864092_o

After some time, they offered us a ride to an advneture park, which was not so far from the house. We agreed, anyway, we did not have a lot of options.

The adventure park was located near the Green Canyon, so we decided to walk down to the lake. We found a cute cozy typical turkish family house together with a restaurant on the lake. There was no one except some goats and the owners.

Po čase nám ponúkli odvoz do zábavného parku, ktorá bola jediná zábavka v okolí. Súhlasili sme, nemali sme toho veľa na výber. Zábavný park bol blízko zeleného kaňonu, tak sme sa rozhodli prejsť sa dole pri jazero. Tu sme natrafili na ďalšiu tureckú domácnosť a rodinku, ktorá vlastnila malú reštiku na jazere hneď pri ich dome. Okrem nás, dobytku a vlastníkov tade nikto nechodil.

img_1262

 

Zrazu mi zapípal mobil. “Máte novú SMS”. Poslali mi ju rodičia.

“Choď na recepciu hotela, poslali sme ti balíček po turistoch.”

Zavolala som mu.. “Oci, nie som na hotely, večer si ho vyzdvihnem”

“Kde si? Sme v Turecku, prišli sme ťa pozrieť. Chceli sme ti spraviť prekvapko, tak sme dnes ráno prileteli”

“ČOOOOOOO?? (Počula som dobre? Sranduješ?)

“Tak kedy prídeš na hotel? Kde ste ináč?”

“Som pri jazere s kamoškou (Veď to bola pravda. Ale menej je niekedy viac, tak som sa rozhodla, že druhú časť im poviem až na hotely osobne. Bolo by okolo toho príliš veľa zbytočných otázok. Zbytočne by mali obavy, a čo som im cez telefón mala povedať? Vieš stratili sme sa, potom nás jedna rodina pozvala k nim domov, skoro sme skončili na pohrebe, neskôr nás priviezli do zábavného parku a teraz sme dole pri jazere, ale absolútne netuším kde? Od radosti by asi neskákal..

img_1262

Navečer sme sa dotrepali naspäť na hotel. Po asi dvojhodinovej chôdze cez jednu dedinku, cez druhú až tretiu, nevedno kam, sme konečne stopli autobus. Počasie sa zdalo byť horúcejšie ako inokedy, a nikdy v živote som nebola viac vďačná klíme v autobusoch.

img_1360
Chceli sme ochutnať granátové jablká priamo zo stromu, no boli ešte nedozreté.

 

3 myšlienky na “Keby toto moji rodičia vedeli, samú do sveta by ma asi nepustili

  1. haha that was a great read!
    This is why I love traveling…it’s a constant reminder that not all strangers are danger. And that makes the world a beautiful place.
    Happy traveling!

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s