Čo o Seychelách vedieť pred tým, než tam odcestuješ?

Úprimne, po zabookovaní leteniek som ešte stále nevedela na sto percent, kde sa Seychely nachádzajú, ale veľa času na rozmýšľanie nebolo. Ak sa aj ty snažíš nájsť tieto ostrovčeky na mape, pomôžem ti. Nachádzajú sa pri Madagaskare.

20160131_1827481.jpg

20160204_130731

Čo by si určite mal vedieť pred tým, ako na Seychely odcestuješ

  1. Nesprav tú istú chybu ako ja. Pred výstupom z lietadla si skontroluj, že so sebou nemáš žiadne ovocie, zeleninu alebo mäso, pretože ich dovoz je prísne zakázaný.  Ja som si v batohu zabudla hrušku, takže som na letisku musela vybaliť všetky svoje kufre. Rozruch okolo toho je minimálne taký, ako keby si sa snažil o dovážanie drog.
  2. Na Seychelách je teplo celoročne, no majú dva typy tepla. Prvá sezóna je od mája do septembra, kedy je počasie ovplyvňované horami, a vtedy prší menej. Druhá sezóna je od októbra do apríla, kedy klímu ovplyvňuje oceán – v tomto období prší viac. Dôvod, prečo je celý ostrov pokrytý zeleňou, je dážď . Často krát tu prší každý deň, aj keď iba na chvíľu.
  3. Seychelské pláže sú ako z katalógu, no sú buď na fotenie sa, alebo na plávanie. Ak si vyberáš hotel, dávaj si pozor, aká tam je pláž. Voda pri niektorých rezortoch je príliš plytká a plávať sa v nej nedá. Najlepšia pláž na plávanie je area Beau Vallon.
  4. Ak miluješ kávu a chceš ochutnať nejaký exotický druh , tak ťa musím sklamať. Kaviarne som tu nevidela, a ak si vypýtaš kávu, prinesú ti tú najjednoduchšiu, ktorú práve majú.
  5. Buď v pohode, používajú tu  „ostrovný čas“, čo znamená, že sa nikto nikam neponáhľa. Ak chceš večeru v reštike zbúchať za hodinu, radšej choď do rýchleho občerstvenia.
  6. Kartou sa dá platiť skoro všade, takže peniaze si zamieňať nemusíš.
  7. Taxíky sú dosť predražené, no z letiska si tak či tak musíš taxík zobrať. Bus ti batožinu nezoberie.
  8. Aký je najlepší spôsob preskúmať ostrov? Požičaj si bicykel! Objavíš skryté pláže s nádhernými výhľadmi, kam sa jedine dostaneš iba pešo alebo bicyklom.
  9. Stopovanie je fajn a bezpečné. Všetci tu chodia stopom a je to super spôsob ako sa spoznať s ľudmi.  Tiež sme to pár krát vyskúšali.
  10. Ak nechceš minúť majlandy na jedlo v reštauráciách, je tu kopa obchodov – potravín. Viacero z neho vlastnia Indovia, no to je v podstate jedno. Nájdeš tam všetko dôležité.
img_0866
Nákupné centrum v hlavnom meste Victoria
img_0852
 Trh vo Victorii. Nájdeš tu ryby, exotické druhy ovocia, zeleniny aj korenín.
20160202_131052
 Strava tu prevažne pozostáva z čerstvých surovín
20160203_120915
Nejako ma tieto sprchy fascinovali

20160131_182407

20160202_134738
Skryté pláže

20160204_122435

Jedna myšlienka na “Čo o Seychelách vedieť pred tým, než tam odcestuješ?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s