Šesť pecka vecí, ktoré sa mi na Seychelách páčili

1. Domáci si umývajú vlasy vo vodopádoch, pretože voda z vodopádov obsahuje veľa kyslíku. Takto sa (že vraj) dopracujú k naturálnym dredom (dredy na Seychelách veľmi fičia a domáci ich milujú).

20160202_141325

2. Seychely majú najnižšiu populáciu zo všetkých Afrických štátov. Celková populácia je 90 000, z toho v hlavnom meste žije okolo 25 000 ľudí. Takto dostalo hlavné mesto titul “najmenšie hlavné mesto sveta”.

img_0864

3. Najväčšia suchozemská korytnačka sveta, Esmeralda, žije na Seychelách. Videli sme ju iba na obrázkoch, ale je je naozaj preslávená a domáci sú na ňu veľmi hrdí. (Keď sme ju nevideli, tak sme ju aspoň postavili).

20160204_114853

4. V hlavom meste Victoria nájdeš malú kópiu Londýnskeho Big – Benu.

20160203_100905

5. Seychelly sú známe škoricou a čajom. Je tu veľa škoricových polí a vo Victorii je aj továreň na výrobu čajov, ktorá sa dá navštíviť. Najobľúbenejšia príchuť je vanilková (my sme v čajovej továrni neboli, priniesli sme si domov ale škoricu, od ktorej sme čakali, že bude mať veľmi výraznú chuť, ale nemala žiadnu chuť).

img_0855

6. Seychely pozostávajú z viac ako 115 ostrovčekov a všetky pláže sú verejné. Dokonca aj pláže pri súkromných ostrovoch sú verejné.  Je to dosť funny, pretože týmto spôsobom si môžeš zájsť aj na pláž najluxusnejšieho hotela a nikto ti nič nepovie.

img_0825

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s