The Seychelles: 6 facts I got shocked by / Šesť faktov, ktoré ma na Seychelách šokovali

1. Local people wash their hair in waterfalls, because there´s a lot of oxygen in the water – the result is getting dreads naturally. Dreads are really common and locals love them.

1. Domáci si umývajú vlasy vo vodopádoch, pretože voda z vodopádov obsahuje veľa kyslíka. Takto sa pomaly ale isto dopracujú k dredom, ktoré sa im vytvoria naturálne. Dredy sú na Seychelách veľmi populárne a kúl.

20160202_141325

2. The Seychelles has the lowest population of any African country. The number of inhabitans is around 90 000 and just around 25 000 people in total live in the capital – Victoria. This number ranks Victoria to one of the smallest capital cities in the world.

2. Seychely majú najnižšiu populáciu zo všetkých Afrických štátov. Celková populácia Seychel je 90 000, z toho v hlavnom meste žije okolo 25 000 ľudí. Takto dostalo hlavné mesto titul “najmenšie hlavné mesto sveta”.

img_0864

3. The heaviest land tortoise Esmeralda lives on the Seychelles – we saw her only on pictures, but she is really famous and locals are pretty proud of her – so  we decided to build Esmeralda when she was still a child.

3. Najväčšia suchozemská korytnačka sveta, Esmeralda. žije na Seychelách. Videli sme ju iba na obrázkoch, ale je je naozaj preslávená a domáci sú na ňu veľmi hrdí. Tak sme sa rozhodli, že ju aspoň postavíme.

20160204_114853

4.You can find a tiny copy of London´s Big Ben in the capital city – Victoria. Compared to the real Big Ben, it´s literally tiny.

4. V hlavom meste Victoria nájdeš malú kópiu Londýnskeho Big – Benu.

20160203_100905

5.They are famous for cinamon fields and tea.  If you are a fan of teas, you can find a tea factory in Victoria and  vannilla is the favourite and  most common taste. Personally, I did not visit the tea factory, but I love cinamon so I brougt home like 5 packages of this spice. I was expecting it to be really strong, but suprisingly, the taste of the cinamon was not spicy at all, it was pretty neutral.

5. Seychelly sú známe škoricou a čajom. Vo Victorii nájdeš aj továreň na výrobu čajov, ktorú môžeš  navštíviť. Najobľúbenejšia príchuť je vanilková. “Čajovú továreň” som osobne nenavštívila, no škoricu som si domov priniesla. Asi šesť sáčkov. Čakala som, že chuť pravej škorice je veľmi výrazná, no naopak, nemá žiadnu chuť.

img_0855

6.All the beaches are public on every island (the Seychelles are made up from more than 115 small islands)-even the beaches by the private islands are public. It´s a perfect thing and an important fact to know, so this way you can explore and  spend the day on the beaches of the most luxurious resorts and no one can say anything to you. To be honest, most of the places do look like cut of from the catalogue.

6. Seychely pozostávajú z viac ako 115 ostrovčekov a všetky pláže sú verejné. Dokonca aj pláže pri súkromných ostrovoch sú verejné.  Je to dosť funny, pretože týmto spôsobom si môžeš zájsť aj na pláž najluxusnejšieho hotela a nikto ti nič nepovie.
img_0825

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s