Šesť pecka faktov, ktoré ma na Seychelách šokovali

1. Domáci si umývajú vlasy vo vodopádoch, pretože voda z vodopádov obsahuje veľa kyslíka. Takto sa pomaly ale isto dopracujú k dredom, ktoré sa im vytvoria naturálne. Dredy sú na Seychelách veľmi populárne a kúl.

20160202_141325

2. Seychely majú najnižšiu populáciu zo všetkých Afrických štátov. Celková populácia Seychel je 90 000, z toho v hlavnom meste žije okolo 25 000 ľudí. Takto dostalo hlavné mesto titul “najmenšie hlavné mesto sveta”.

img_0864

3. Najväčšia suchozemská korytnačka sveta, Esmeralda. žije na Seychelách. Videli sme ju iba na obrázkoch, ale je je naozaj preslávená a domáci sú na ňu veľmi hrdí. Tak sme sa rozhodli, že ju aspoň postavíme.

20160204_114853

4. V hlavom meste Victoria nájdeš malú kópiu Londýnskeho Big – Benu.

20160203_100905

5. Seychelly sú známe škoricou a čajom. Vo Victorii nájdeš aj továreň na výrobu čajov, ktorú môžeš  navštíviť. Najobľúbenejšia príchuť je vanilková. “Čajovú továreň” som osobne nenavštívila, no škoricu som si domov priniesla. Asi šesť sáčkov. Čakala som, že chuť pravej škorice je veľmi výrazná, no naopak, nemá žiadnu chuť.

img_0855

6. Seychely pozostávajú z viac ako 115 ostrovčekov a všetky pláže sú verejné. Dokonca aj pláže pri súkromných ostrovoch sú verejné.  Je to dosť funny, pretože týmto spôsobom si môžeš zájsť aj na pláž najluxusnejšieho hotela a nikto ti nič nepovie.

img_0825

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s