Dva a pol dňa v oblakoch

Dva a pol dňa lietania na dovolenku asi nie je vec, po čom všetci túžime,  ale všetko sa dá brať aj optimisticky. Ak by sa veci mali ináč, možno by som sa nikdy nedostala do Srbka či Rumunska.
Viedeň – Belehrad – Dubai a Seychelly sa zvrtli na Viedeň – Temešvár – Belehrad – Viedeň – Dubai a Seychelly. (Je to môj rekord, za dva a pol dňa som ešte nikdy  nestihla precestovať 5 krajín). Lietadlo nám na trase Viedeň – Belehrad muselo núdzovo pristáť v Temešvári, čo spôsobilo to, že sme zmeškali ostatné lety a lietali potom dva a pol dňa hore- dole.  Okrem lietadla sme nakoniec cestovali aj busom (medzi Temešvárom v Rumunsku a Belehradom v Srbsku). Namiesto plánovaných troch hodín, trvala cesta šesť. Plus, autobus nemal navigáciu, takže šofér trochu poblúdil. Hranica medzi Rumunskom a Srbskom je ešte trochu iný svet a keď si zmyslia, že všetci turisti vystúpia a otvoria svoje kufre, tak je o zábavku na tri hodiny postarané. Keď sme sa konečne po šiestich hodinách dotrepali do Belehradu, letecká spoločnosť nám zabezpečila hotel a  dostali sme na výber, či na ďalší deň chcem letieť do Istanbulu alebo naspäť do Viedne. (takže po viac ako dni cestovania sme boli tam, kde sa toto celé začalo –  vo Viedni. Pravdupovediac, keď sme potom na druhý pokus úspešne prileteli do Dubaja, nebola som si istá či sa pozerám na západ alebo východ slnka ponad Burj Khalifou.
Koniec koncov (a trochu s jet-lagom) sme nakoniec dorazili na Seychelly. Keď by už nemali byť žiadne prekážky – prišla tá ďalšia. Mali sme priletieť pred dvomi dňami, čo  nám trošku skomplikovalo vstup na ostrov.
Cesta na apartmán bola však úchvatná. Jazda medzi úzkymi a kľukatými uličkami v pralese s výhľadom na oceán. Ako keby sme na inej planéte. Obrovské palmy sa tiahli hore niekoľko metrov, všade bola zeleň, stromy, kvety a viac zelene medzi ktorými sa premávali obrovské korytnačky a ponad preletávali  farebné papagáje.

 

20160205_124607
Otvorené letisko na Mahé, Seychelly
20160205_125053
výhľad z letiska

img_0896

img_0922

Jedna myšlienka na “Dva a pol dňa v oblakoch

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s