Two and half days up in the sky / Dva a pol dňa v oblakoch

Imagine, how excited you feel when travelling somewhere. When you just can not wait for the plane to land and you are super – duper excited, you just want to sing out loud and hug every little bug you find roaming around on the street. Well, I guess this happened to me, I just could not wait for the twelve hour flight to be over and just wanted to feel the tropical heat on my skin again. Of course, plans never work out and there is this three letter word ,,but,, which generally messes everything up. But.. Let´s say, it was a fun time hanging out at the airports and airplanes for more than two and half days. Anyway, maybe I would have never got the chance to visit  Romania or the capital of Serbia, Belgrade, if things turned out differently.

Predstav si, ako dobrodružne a vzrušene sa cítiš, keď niekam cestuješ. Keď sa už nevieš dočkať, kedy konečne lietadlo pristane a si extra mega happy, jedine čo chceš si spievať od radosti  a objal by si každého mravca ulici. Stalo sa to aj mne. Dvanásť hodinový let som chcela mať už za sebou a nečakane som čakala na teplo. Také ozajstné teplo. Tropické. Veď zima bola dlhá. Samozrejme, plány väčšinou “vychádzajú”..Teda aspoň mne. Dva a pol dňa v oblakoch a na letiskách pravdepodobne nie je práve vec, ktorú máš na “bucket liste”, ale všetko sa dá brať aj optimisticky. Ak by sa veci mali ináč, možno by som sa nikdy nedostala do Srbka či Rumunska.


Vienna – Belgrade – Dubai – Seychelles turned out to be Vienna – Timisoara – Belgrade – Vienna – Dubai – Seychelles. Just a fun fact, the transport between Timisoara(Romania) – Belgrade (Serbia) was by bus, which took six hours instead of three, with no navigation, of course the bus got lost. This way, I want to say Hi to all the policemen for collecting our passports and not letting us pass the Roman – Serbian borders for more than two hours and cheers for making us open all the luggages in the middle of the night just to kill time, as well.  At least later on when we got to Serbia, the airlines got us a hotel and it was one of the neatest one in Belgrade. Subsequently, we got an information, that the plane  from Vienna to Belgrade got broken during the flight and this was the reason why we had to land in Timisoara – so actually, I should be just happy i am still alive, I guess. The next day we had to fly back to Vienna and by the time when I supposed to call my grandma I am already on the Seychelles, I was still in Vienna – just a couple of hours from my house. On the other side the second attempt turned out quite good since this time we got a direct flight to Dubai. To be honest, when I got to Dubai, I did not know if the sun was rising or I was looking at a sunset by Burj Khalifa.

Viedeň – Belehrad – Dubai a Seychelly sa zvrtli na Viedeň – Temešvár – Belehrad – Viedeň – Dubai a Seychelly. (Je to môj rekord, za dva a pol dňa som ešte nikdy  nestihla precestovať 5 krajín). Okrem lietadla sa nám cesta spestrila aj cestnou premávkou, a trasu medzi Temešvárom (Rumunsko) a Belehradom ( Srbsko) sme museli absolvovať busom. Namiesto plánovaných troch hodín, trvala cesta šesť. Plus, autobus nemal navigáciu, samozrejme, že sme sa stratili. Týmto spôsobom pozdravujem Pánov Policajtov, ktorí nám na Rumunsko – Srbskej hranici pozbierali pasy a high – five za otváranie všetkých kufrov v strede noci. (Hranica medzi Rumunskom a Srbskom je ešte trochu iný svet..) Keď sme sa konečne po šiestich hodinách dotrepali do Belehradu, letecká spoločnosť ná zabezpečila hotel (ktorý by the way, patrí k jedným z najkrajích v Belehrade..aspoň že tak.) Na druhý deň sme dostali aj potvrdenú infošku, že sa lietadlo počas letu pokazilo, a preto sme museli pristáť v Temešvári (takže môžem byť rada že žijem?). Do ruky sme dostali aj letenky naspäť do Viedne (zalietaj si veeeď). Po viac ako dni cestovania som bola tam, kde som aj začala. Vo Viedni. Pravdupovediac, keď sme na druhý pokus úspešne prileteli do Dubaja, nebola som si istá či sa pozerám na západ alebo východ slnka ponad Burj Khalifou.

With a serious jet – lag but swept off my feet from excitement ,we finally landed on the Seychelles. As soon as you get of the plane, overyjoyed of survivement and the hot weather and you are pretty sure the hectic days are over – of course Noemi…Since we supposed to arrive a couple of days earlier, firstly we had  some problems at the airport controls with the visas and secondly, I forgot I had a pear in my backpack – after all  it´s forbidden to bring any fruits into the country – so opening the all lugages and backacks to persuade the police I do not have any other fruits or meat with me took another hour and half.

S vážnym jet-lagom, (ale o to viac natešená), sme konečne pristáli na Seychellských ostrovoch. Hneď po vystúpení z lietadla ma prefackala riadna horúčava, a bola som si celkom istá, že sa už nič nemôže stať. Veď už sme tu. Na mieste kam sme mali priletieť pred dvomi dňami. A právu tu je kameň úrazu. MALI SME PRILETIEŤ PRED DVOMI DŇAMI..Ďalšia vec, zabudla som si ovocie v batohu, a je ZAKÁZANÉ dovoz ovocia, zeleniny a mäsa. Noemi, otvor všetky kufre pred policajtmi, málo si ich otvárala počas cesty.

20160205_124607
Open air airport Mahé, Seychelles / Otvorené letisko na Mahé, Seychelly
20160205_125053
view from the airport / výhľad z letiska

On the way to the apartment, driving up and down the hilly and crooked narrow roads in the rainforrest with the wiew to the ocean,feelt like out of reality. Huge coconut trees were  reaching up to several metres, green plants and flowers everywhere I looked, giant turtles roaming around, and colorful birds flying above.

Cesta na apartmán bola úchvatná. Jazda medzi úzkymi a kľukatými uličkami v pralese s výhľadom na oceán, bola ako z inej planéty. Obrovské palmy sa tiahli hore niekoľko metrov, všade bola zeleň, stromy, kvety a viac zelene medzi ktorými sa premávali obrovské korytnačky a ponad preletávali  farebné papagáje. Konečne, štebot vtákov.

img_0896

img_0922

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s